Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 13:45
 
Kısa Film ‘İzan’ İngiltere'den ödülle döndü
Yönetmenliğini Ümit Aygül’ün yaptığı, ünlü oyuncu Fatih Al ve çocuk oyuncu Ahmet Selim Arı’nın başrollerini paylaştığı kısa film “İzan” Londra (BSIFF-Londra) Big SYN Uluslararası Film Festivali’nde Halkın seçimi ödülünü aldı.
Kültür Haberi
Kısa Film ‘İzan’ İngiltere'den ödülle döndü

Kısa filmin filmin senaryosunu Oben Fışkır’ın hikayesinden yola çıkarak Ümit Aygül ve Oben Fışkır birlikte yazdı. Filmde, yazılarında ve konuşmalarında haksızlıklara karşı duyarlı kişilik sergileyen başarılı ve ünlü dergi yazarı Aydın’ın, çocuk işçilerle ilgili araştırma yazısı için sokağa çıktığında tanık olduğu olay karşısında nasıl bir tutum aldığı anlatılıyor.

 

 “İzan”, daha önce de Los Angeles Cinefest’te ise yarı finalist, 25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali (Finalist), 14. İşçi Filmleri Festivali (Festival Seçkisi), Marmara Üniversitesi Marmara Kısa Kısa Film Festivali (Finalist), Amerika’da 14. Boston Türk Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışmasında finalist ve Montana Uluslararası Film Festivali Resmi Seçkisinde gösterildi.

 

21 Aralık 2019 tarihinde sonlanan ödül oylamasında önemli destek toplayan Kısa film ‘İzan’ Big Syn Uluslararası Film Festivali (BSIFF-Londra)’da Halkın Seçimi Ödülünü da alarak başarı yolculuğunu sürdürdü.

 

Ünlü oyuncu Fatih Al ile başrolü paylaşan çocuk oyuncu Hataylı Ahmet Selim Arı, Londra’da da ‘Halkın seçimi ödülüyle elde ettikleri başarıya katkı sunan herkese teşekkür ederek ilerideki hedefinin daha büyük projelerde yer almak olduğunu söyledi.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kısa, Film, ‘İzan’, İngiltere'den, ödülle, döndü,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı