ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 13:56
 
KİGA Dorflu Japon Çocuklarla 23 Nisanı kutluyor…
Covid-19 pandemi öncesi Japonya'daki okul ziyaretlerinde kurdukları sıcak dostluklar ile eğitim konusunda ülkelerarası yaptıkları paylaşımlarını sürdüren KİGA Dorflunun gönderdiği resimlerle Japon anaokulu öğrencileri 23 Nisan’ı kutlayacak.
Eğitim Haberi
KİGA Dorflu Japon Çocuklarla 23 Nisanı kutluyor…

KİGA Dorf kurucusu Burçak Çetin Finlandiya, Japonya, Kore, Almanya, Malta gibi birçok ülkede her kademede anaokulundan üniversiteye kadar dersleri sınıflarında dinleyerek ülkeler arasındaki eğitim farklarını tespit edip kapatma çabasında olduklarını söyledi.  

Her ülkede farklı öğretmen modelleri ve öğrencilerle paylaşımlarda bulunduklarını ifade eden KİGA Dorf kurucusu Burçak Çetin, “Covid-19 pandemi öncesi Japonya'daki okul ziyaretlerinde kurduğumuz sıcak dostluklar ve eğitim konusunda ülkelerarası yaptığımız paylaşımların bir tanesi daha gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin yaptığı birbirinden güzel resimleri Japonya’daki temasta olduğumuz Anaokullarına gönderdik. Japonya’daki anaokuluna ulaşan resimler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sergilenecek. KİGA Dorflu öğrenciler bu anlamlı ve özel günde Japonya’daki anaokulunda eğitim gören kardeşleri için yaptıkları resimler sergilenerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamış olacaklar. Büyük Önder Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı dünya çocuklarının da yaşamasına katkı sunmaktan da biz KİGA Dorfulu öğrencilerimizlee gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİGA, Dorflu, Japon, Çocuklarla, 23, Nisanı, kutluyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı