ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 17:27
 
KİGA Dorf’da ‘Yerli Malı’ etkinliği…
Tüm yurtta 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan (Tutum yatırım ve Türk Malları) ‘Yerli Malı’ haftası dolayısıyla KİGA Dorf Anaokulunda eğitimci ve öğrencilerle birlikte etkinlik gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
KİGA Dorf’da ‘Yerli Malı’ etkinliği…

KİGA Dorf Anaokulunda minik öğrencilere Tutum yatırım ve Türk Malları haftasını kutlamak amacıyla hazırlanan etkinlikte yerli malı kullanımı ile tutumlu olmaya özendirildi. Minikler için özel yer sofrası kuruldu, sofrada yerli mallarının yer aldığı sebze, meyve ve yiyecekler tattırıldı.

Eğitimci kadrosu da yöresel halk dansları kıyafetleri giyerek müzik eşliğinde halaylar çekti, oyunlar oynayarak yerli malı haftasını öğrencilerle birlikte keyifle kutladılar.

KİGA Dorf Anaokulu Kurucusu ve sahibi eğitimci Burçak Çetin, temel eğitimde yerli malı kullanımı, tutumluluk alışkanlığının önemine dikkat çekerek “Finlandiya ve Almanya’da, Güney Kore ile Japonya’da okul öncesi eğitimlerini inceledik. Biz de kendi Anaokulumuzda da çocuk gelişiminde doğru eğitimler vermek üzere müfredatımızı belirledik. Eğitimlerini incelediğimiz birçok ülkede de yerli malı ile tutumlu olma eğitimleri anaokulu yaşlarında veriliyor. Biz de bu alışkanlıkları burada çocuklarımıza kazandırmak için çalışıyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİGA, Dorf’da, ‘Yerli, Malı’, etkinliği…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı