ugur okullari - destop
Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 12:04
 
Kaymakamdan Gazi ve eşine milli mücadele madalyası
Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Kaymakam Tahir Yılmaz beraberindekilerle ziyaret ettiği merhum Kıbrıs Gazi eşi ile bir gaziye milli mücadele madalyası ve beratını takdim etti.
Yaşam Haberi
Kaymakamdan Gazi ve eşine milli mücadele madalyası

Genel Kurmay Başkanlığında gönderilen Milli Mücadele madalyası ile beratlarını teslim etmek üzere Yayladağı Kaymakamı Tahir Yılmaz, Garnizon Komutanı Mehmet Durmuşoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Sayın, İlçe Müftüsü Hamza Köse, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Karataş’la gazilerin evlerine ziyaret gerçekleştirildi.

İlçe Çaksına Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Merhum Mehmet Bayır’ın eşi Ayşe Bayır ve Kurtuluş Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Halil Aslan’a Kaymakam Tahir Yılmaz, “Milli Mücadele Madalyası” ile Beratlarını takdim etti.

Kaymakam Yılmaz, vatanın ve milletin devamını, bayrağın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğün korunmasını, milletçe namusla, şerefle yaşamayı sağlayan tüm Şehit ve Gazilere minnettar olduklarını belirterek “Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm Şehitlerimizi ve ahirete intikal eden tüm Gazilerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakamdan, Gazi, ve, eşine, milli, mücadele, madalyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı