ugur okullari
Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:31
 
Kaymakam Yönden’den Kadir Gecesi Mesajı
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluşu müjdeleyen 11 ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerifin sonuna yaklaşırken, bu mukaddes ayı bin aydan daha hayırlı yapan "Kadir Gecesi"ne erişebilmenin maneviyatını ve mutluluğunu gönülden yaşadıklarını söyledi.
Yaşam Haberi
Kaymakam Yönden’den Kadir Gecesi Mesajı

Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Kaymakam Yönden “Mübarek Kadir Gecesi; sema kapılarının ardına kadar açıldığı,insanlığın hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua, istiğfar ve tövbelerin yaradan katında kabul edildiği, ayrıca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S. A. V.) tarafından “Her kim ki Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da Cenab - ı Allah (C. C.) umarak ihya ederse, o kimsenin geçmişinde ki günahları bağışlanır, buyurduğunun nakledildiği müstesna bir gecedir" dedi.  

Kaymakam Yönden mesajının devamında şunları kaydetti: “Bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek ve mukaddes gün ve geceler vesilesiyle; dargınlık, kırgınlık, nefret,kin ve intikam yerine; sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılarak, yetim, kimsesiz ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elimizi uzatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta İskenderunlu hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm islam âleminin "Kadir Gecesi" ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu mübarek gecenin Ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yönden’den, Kadir, Gecesi, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı