ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:29
 
Kaymakam ve başkandan ‘Kültür Sokağı’ incelemesi…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Savaş Mahallesinde Havuzlu çarşı olarak bilinen ‘Kültür ve Sanat Sokağı’ olarak düşünülen bölgede Kaymakam ve Belediye başkanı fiziki inceleme yaptı.
Kültür Haberi
  Kaymakam ve başkandan ‘Kültür Sokağı’ incelemesi…

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Kaymakamlıkla işbirliğinde Şehit Pamir ve Ulucami caddeleri arasında Kanatlı Caddesi (Havuzlu Çarşı) ile 98 Sokağı içine alan bölgede eski kuyumcular çarşısı arkasında yapılması planlanan Kültür Sokağını ön inceleme amaçlı yerinde gördü.

Kaymakam İskender Yönden, DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)’na hazırlayacakları proje detaylarını görüşmek üzere Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile yerinde ön hazırlıkları değerlendirdiklerini söyledi.

Fiziki olarak bölgeyi inceleyen ayrıca çevrede bulunan esnafları da ziyaret eden Kaymakam Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ile beraberindekiler hayırlı işler temennisinde bulundu, görüş öneri ve taleplerini dinledi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,"Bu bölgede "Kültür Sokağı "projesini hayata geçirmek istediklerini vurgulayarak "Bu konuda aynı çevrede bulunan esnaflarımızı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunarak görüş, öneri ve taleplerini dinledik.Bu bölgede "Sokak Sağlıklaştırma" çalışmaları ışıklandırma ve peyzaj çalışmaları yaparak vatandaşların aileleri ile dinlenebileceği, zaman geçirebileceği farklı konseptte nezih bir sokak haline dönüştürme gayretindeyiz" dedi.

SOSYAL ETKİNLİKLER YAPILABİLECEK

Yapılması planlanan "Kültür Sokağı" çalışması ile bu bölgede birçok sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabileceğini sözlerine ekleyen Başkan Fatih Tosyalı,"Güzel şehrimizi kültür, turizm ve sanat alanında ileriye taşıma gayretindeyiz.Bu kapsamda göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar farklı  çalışmalar yapıyoruz. Bizlere her zaman destek olan İskenderun Kaymakamımız Sayın İskender Yönden'e teşekkür ediyoruz.Burada yapılacak olan sosyal projenin detaylarını ilerleyen günlerde açıklayacağız" diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Kaymakam, ve, başkandan, ‘Kültür, Sokağı’, incelemesi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı