Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 13:07
 
Karşıda Dört Milyon İnsanın İhtiyaçları Türkiye’den Sağlanıyor
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin ve beraberindekileri makamında kabul etti.
Yaşam Haberi
Karşıda Dört Milyon İnsanın İhtiyaçları Türkiye’den Sağlanıyor

Vali Doğan, 26 Ocak Gümrük Günü dolayısıyla ziyarette bulunan Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin'den yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Gümrük teşkilatının çok önemli görevleri ifa ettiğini dile getiren Vali Doğan, Hatay'ın da şu an Yayladağı, Cilvegözü ve birkaç ay önce açılan Zeytindalı olmak üzere üç gümrük kapısının bulunduğunu kaydetti.

Yayladağı, Cilvegözü ve birkaç ay önce açtığımız Zeytindalı Gümrük Kapısı olduğunun altını çizen Vali Doğan,”  Tabii Suriye’deki durum malum, bu durumdan dolayı birtakım zorluklar yaşanmış olsa da bugün itibariyle nerdeyse Suriye’ye açılan tek kapı Cilvegözü Sınır Kapısıdır. Birleşmiş Milletler’den de böyle bir karar çıktı. Birtakım ülkeler insani yardım kapsamında Ürdün tarafındaki sınır kapılarından geçişe müsaade edilmeyince bu kapı daha da önemli bir hal aldı. Sınır kapımız şuanda orada zor durumda bulunan insanlara ciddi bir insani yardım kapısı durumunda. İlaveten de ticaretimiz devam ediyor. Çünkü karşıda yaşayan 4 milyon civarında insan var ve bu insanlar ihtiyaçlarını en uygun koşullarda Türkiye’den sağlıyorlar. Bu kapı sayesinde oradaki insanların temel ihtiyaçları ve diğer ihtiyaçları da karşılanmış oluyor. Bu görevi yapan arkadaşlar var. Gece-gündüz, cumartesi-pazar, bayram demeden fedakârca çalışıyorlar. O yüzden kendilerini tebrik ediyor bu teşkilat mensuplarına sağlık, huzur mutluluk diliyorum. Kurumsal teşkilatlar çok önemli, kurumu ileriye götürebilme anlamında da arkadaşların birikimleri çok değerli. O yüzden Dünya Gümrük Gününüzü tekrar tebrik ediyorum. ”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karşıda, Dört, Milyon, İnsanın, İhtiyaçları, Türkiye’den, Sağlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı