ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 18:29
 
Kararı Verecek Olan Cumhurbaşkanı ve Hükümet
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı iki yılı geride bıraktığı başkanlık döneminde yaptığı, yapımı devam eden ve yapacağı projeler çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gelen soru üzerine de İskenderun’un il olması konusunda düşüncelerini açıkladı.
Siyaset Haberi
Kararı Verecek Olan Cumhurbaşkanı ve Hükümet

İskenderun Belediye Kültür Sarayında düzenlediği basın toplantısıyla bir yıllık çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’un il olması konusunda gelen soru üzerine, konuyu bir süre önce bir radyo programında dillendirdiğini hatırlatarak,” İskenderun’un il olmasını bende çok istiyorum. Çünkü ben göreve geldiğimde gördüm ki İskenderun’un yerel yönetimden alması gereken hakkı alamadığını gördüm. Şahsım buranın il olmasını çok istedim. Bizim kimseden ayrılmak ayrışmak gibi bir düşüncemiz yok. Kıvılcım büyüyerek devam ediyor katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şahsım bununla ilgili gerekli girişimleri yapacağım. Ha takdir edersiniz ki bunun kararını verecek olan Cumhurbaşkanımız ve hükümet. Ama istemek lazım. Bugün topraktan dahi bir ürün istemek için tohum atmak lazım. Eğer siz bunu istiyorsanız hayal ediyorsanız gerçekleşir. Allaha çok şükür ben şuanda böyle bir heyecanın olduğunu görüyorum. Ama hayalci olmayalım bugün konuştuk yarın olacak diye. Ben göreve geldim dediler ki yerel yönetimler yasası çıkacak. İki yıldır yasa değişecek büyükşehir belediyesi yasa değişecek diye bir şeyde yapmıyor.

Biz sadece istemeyeceğiz, Erzin’de isteyecek, payas da isteyecek, Belen isteyecek Arsuz isteyecek hatta Hassa isteyecek. Hassa tüneli sonuna gelindi yarın oraya yatırımlara kim gidecek bizim buradaki sanayicilerimiz gidecek. Bölgenin daha iyi hizmet alması için ben istiyorum.

İskendernu il olursa kaybeden diye bir şey olmayacak. Antakya tarafı daha çok kazanacak.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kararı, Verecek, Olan, Cumhurbaşkanı, ve, Hükümet,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı