SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
22 Temmuz 2021 - Perşembe 17:49
 
Karan: “Tek hedef Şampiyonluk”
Geçen sezon ikinci ligi kapısından dönen, performansıyla tüm Türkiye sporseverlerinin gönlünü kazanan TFF 3. Lig ikinci grupta mücadele edecek olan İskenderunspor A.Ş.’de tüm hesaplar şampiyonluk üzerine kuruldu.
Spor Haberi
Karan: “Tek hedef Şampiyonluk”

İskenderunspor A.Ş. yönetiminin iç ve dış transferlerle turuncu-mavili renklere bağladığı futbolcuları Ankara Kızılcahamam Çam oteli tesislerindeki ilk etap kamp çalışmalarıyla bir araya geldi. Teknik Direktör Ümit Karan yönetimindeki teknik ekip, futbolcuların kısa sürede kaynaşmasını sağladı, Kızılcahamam kampıyla topbaşı yapan Turuncu-Mavili İskenderun ekibi çok yoğun bir çalışma dönemi geçiriyor.

Kurban Bayramı olmasından dolayı çok sayıdaki takımlar, futbolcularına izin vermesine rağmen 3. Ligi 2. Grubunda zirve hesapları yapan İskenderunspor A.Ş.’de durmak yok. Turuncu Mavililerin Kulüp CEO'su Jan Olde Riekerink'in de yakından takip ettiği ve Teknik Direktör Ümit Karan nezaretinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere yeni sezona günde çift idman yaparak hazırlanan futbolcuların neşesi yerinde.

Takıma gelişi, kamp çalışmaları ve hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Turuncu-Mavili ekibin Teknik Direktörü Ümit Karan, İskenderunspor A.Ş. camiasına önemli mesajlar verdi.   

 

İskenderunspor A. Ş.’nin, geçmişten aldığı ve bugün yüklendiği misyonla hedefi şampiyonluk olan bir takım olduğunu ifade eden Teknik Direktör Ümit Karan bu büyük projenin en önemli ayağında ise buradan genç oyuncular yetişeceklerini söyledi.  

 

TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK

Küçük yaşlarda İskenderun'un maçlarına geldiğini,  dayılarının zamanında bu formayı terlettiğini hatırlatan Ümit Karan “Çocukken hissettiğim duygu bugün karar vermemde etkili oldu. Şu an en büyük hedefimiz bu ligden şampiyon olarak çıkmak. Kolay bir sezon olmayacak.  Sadece biz hedef koymuyoruz. Zor bir yarış olacak. Burası sert bir lig” dedi.

 

HAKEM HATALARI EN AZA İNDİRİLMELİ…

Özellikle federasyonun çok dikkat etmesi gerektiğine işaret eden Ümit Karan şunları söyledi: “Takımlar para harcıyor, şampiyonluk için uğraşıyor. Onun için bu ligde hakem hatalarını en aza indirmemiz gerekiyor, hakemlerimizin daha dikkatli olması lazım. Büyük bir yarış bizi bekliyor ama hedefimiz şampiyonluk olacak"

 

Galatasaray'da görev almış isimlerin İskenderunspor'da buluşmasının tesadüf olduğunu kaydeden Karan, kulüp üst yöneticisi Jan Olde Riekerink ile ilgili de şunları paylaştı: "Çok tecrübeli bir teknik direktör. Bizim şu an şirkette özellikle altyapıya çok önem veriyor. Kendisi Ajax'ta da altyapıda çok önemli işler yaptı. Önemli tecrübesi var. Ben de egolu bir adam değilim. Onun tecrübesinden zaman zaman faydalanacağımı düşünüyorum. Onun hedefi altyapıyı düzgün bir şekilde kurmak ve oradan gelecek oyuncuları pişirip bana vermek. İlk kampa altyapıdan 5 oyuncu götürdük. Altyapılarından Türk futboluna önemli isimler yetişeceğine inanıyorum" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karan:, “Tek, hedef, Şampiyonluk”,
Yorumlar
Haber Yazılımı