Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 12:06
 
Karaağaç’ta 798 sokak sakinlerinin hizmetsizlik tepkisi
Hatay’ın Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesinde belediyeden yeterince ve zamanında hizmet alamamaktan şikâyet eden 798 sokak sakinleri “Başıboş bırakılmış bir mahalle köy gibiyiz!” dedi.
Yaşam Haberi
Karaağaç’ta 798 sokak sakinlerinin hizmetsizlik tepkisi

Uzun yıllardır Karağaç halkı olarak yetirince hizmet alamadıklarından yakınan 798 sokak sakinleri uzun süredir yollarının tozdan geçilmediğini belirterek “Altyapı için kazılan yolların en kısa sürede yapılacağını söyleyen yetkilileri 8 aydır burada göremiyoruz. Bölge halkı olarak yazı evimizde klima ile geçirdik. Şimdi kış yağmurda heryer çamur olarak. Çocuklarımız perişan oluyor” diye konuştu.

 

Yapılan çalışmalara kimse tepki vermediği için her yer aynı anda kazılıp yapılmadan öylesine bırakılarak gidildiğini de aktaran mahalle sakinleri “Bizim tepkimiz her tarafı kazıp, bırakılmasına. Yapamayacaksanız neden kazıyorsunuz, vatandaşı yazın toza, kışın da çamura mahkum ediyorlar, kısa sürede yapacaksanız kazın ve bitirin, bu insanlara eziyet değil hizmet etmiş olursunuz. Ancak uzun süredir toz ve çamur yüzünden insanlar rahatsız. Evlerinde astım hastası var. Son derece sıkıntı çekiliyor. Konuyu defalarca belediyeye iletmemize rağmen kimse oralı olmadı” şeklinde konuştu.  

Özellikle yolu sokağı kullanan çocuklar ise yolda bisiklet süremediklerini ancak bir an önce asfalt yapılmasını istediklerini ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaağaç’ta, 798, sokak, sakinlerinin, hizmetsizlik, tepkisi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı