Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 12:54
 
Kanserli çocukları gülümseten projeye imza attı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde 4 Şubat Kanser gününün ‘Kararlıyım ve yapacağım’ sloganının ilham kaynağı olduğu hayırsever Arzu Orhan, kanserli hastaların, özellikle çocukların yüzünü güldürüyor.
Sağlık Haberi
 Kanserli çocukları gülümseten projeye imza attı…

Asrın hastalığı olarak bilinen kanser, her yıl dünyada 10 milyona yakın can alıyor. Bu hastalığa karşı toplumsal bilici arttırmak ve farkındalık yaratmak isteyen İskenderunlu Arzu Orhan adlı hayırsever, ‘Bir kumbarayla haydi gelin bir çocuğu gülümsetelim’ diye hazırladığı proje kısa sürede önce tüm aileyi sonra tüm sokağı ve sonrada kentte geniş kitlelere yaydı.

 

Kumbarayı kısa sürede dolduran ve kanserli çocukları sevindirmek için onlara çeşitli hediyeler alan Arzu Orhan ve arkadaşları önce Adana Hememofili Derneği ile iletişime geçti. Daha sonra Adana Acıbadem Çocuk Onkoloji hastanesine ziyaret gerçekleştirildi.

 

İskenderun halkının destekleriyle kanserli olan çocukların yüzünü güldüren bu çaba hastane doktorları ve hasta aileleri tarafından da taktirle karşılandı.

 

Doktor ve hemşirelerle birlikte çocuklara hediyeler dağıtılarak onlara moral verildi. Duyarlılığı sayesinde birçok çocuğa umut olan Arzu Orhan doktorlara ve İskenderun halkına yardımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Hastanede görevli Doktorlar Barbaros Şahin Karagün ve Hakan Erkman yapılan bu ziyaretlerin çocuklara oldukça fazla moral verildiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kanserli, çocukları, gülümseten, projeye, imza, attı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı