Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 15:20
 
“Kandiller, milletin birlik-beraberlik çimentosu”
İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Kandilleri, bu ülkeyi millet yapan, birbirine kenetleyen en önemli etkenlerden birisi adeta Türk Milletinin birliğinin ve beraberliğinin çimentosu olarak nitelendirdi.
Yaşam Haberi
“Kandiller, milletin birlik-beraberlik çimentosu”

Bu Cuma akşamı idrak edilecek olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir açıklama yapan İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci, “1458 yıl önce peygamber efendimiz Kameri rebîü’l-evvel ayının 12. Gecesi Pazartesi’yi salıya bağlayan gece, miladi de 571 yılında Mekke’de dünyaya teşrif etti. Bu gece Peygamber efendimizin dünyaya teşrif ettiği gece, asırlardan beridir ecdadımız bu geceyi Mevlit Kandili olarak idrak etmektedir” dedi.

Allah resulünün dünyaya gelişini, teşrif edişini güzel etkinlikler, mevlitlerle, salavatlarla Kur’an tilavetleri, lokma ikramlarıyla kutlandığını ifade eden Müftü Şekerci “Bu akşam Merkez Kaptan Mehmet Paşa Camiinde Akşam ile yatsı arasında biz de kandil programı, Kaymakamlığımızın bünyesinde birlikte icra edeceğiz. Mevlidi nebi haftası startını bu geceyle birlikte vermiş olacağız. Kandiller, bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen en önemli etkenlerden birisi adeta Türk Milleti olarak birliğimizin, beraberliğimizin çimentosudur. Ne mutlu bize ki, ecdadımızın biz torunlarına intikal ettirdiği Kandili Nebi haftasını geçmişten bugüne en iyi şekilde devam ettiriyoruz” diye konuştu.

BİN KİŞİLİK KAVURA İKRAMI

İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci, bu akşam ve yatsı arası Kaptan Mehmet Paşa Camiinde gerçekleştirilecek Mevlit Kandili için Türk Kızılay’ı Şubesinin de hazırlık yaptığını belirterek cami cemaatine bin kişilik kavurma ikramında bulunacağını söyledi.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kandiller,, milletin, birlik-beraberlik, çimentosu”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı