ugur okullari - destop
Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 14:08
 
‘Kalbe İyi Gelen Ekip’
İskenderun Gelişim Hastanesi’nde en gelişmiş merkezlerle eş değerde donanıyla dikkat çeken Kalp Damar Cerrahisi Merkezinde uzman ekiple 7 ayda 242 başaralı operasyon gerçekleştirildiği açıklandı.
Sağlık Haberi
‘Kalbe İyi Gelen Ekip’

İskenderun Gelişim Hastanesi kalp damar cerrahisi merkezi, tüm kalp ve damar hastalıkları, kalp kapak, bypass ameliyatları ile aort cerrahilerini başarıyla uygulamasıyla dikkat çekiyor. Hastanenin Kalp damar cerrahisi merkezi verdiği hizmetiyle hastaları şehir dışına gitmelerine gerek kalmadan sağlığına kavuşmalarına katkı sunuyor.

7 AYDA 242 BAŞARILI AMELİYAT

Tam donanımlı ameliyathanesi, KVC Yoğun Bakımı ve Servisi ile kalp damar cerrahisi alanında binlerce ameliyat gerçekleştirdiklerini belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çetin Murat Songur, “Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla, unvanımızı üst noktalara taşımaya devam ediyoruz. Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde gelişmiş teknolojilerle donatılmış KVC ameliyathanesinde, Ocak ayından bu yana 242 ameliyat başarıyla gerçekleştirdik” dedi.

Yedi aylık bu süreçte hiçbir acil hastayı geri çevirmediklerinin altını çizen Dr. Songur “Deneyimli ve uzman bir ekibimiz var. Beraber; By-Pass ameliyatları, aort yırtıkları, kalp kapakçık ameliyatları, mitral kapak ameliyatları, minimal invaziv ameliyatlar, kalp tümörü ameliyatları, aort genişlemeleri, kapalı kalp ameliyatları, diyaliz fistül açma işlemleri, varis ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

OTEL KONFORUNDA

SAĞLIK HİZMETİ

KVC Merkezine de değinen Op. Dr. Songur, “İskenderun Gelişim Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi ve kardiyolojik girişimlerde en ileri düzeydeki merkezlerle karşılaştırıldığında, bu merkezlerle eşdeğer donanıma sahiptir. Hastanemizde şehir içi ve dışından kabul edilen, acil servisten alınan ya da polikliniklerimizde değerlendirilen hastalar, başarı ile ameliyat edilmektedir. Bizim için ameliyat kadar, ameliyat sonrası da önemlidir. Bu sebeple, ileri yaşam destek cihazları ile donatılmış KVC Yoğun Bakım Ünitemizde bulunan 5 yatak ile üst düzey yoğun bakım hizmeti verilmektedir. Koroner Yoğun Bakım ünitemiz tam donanımlı cihazlar ile kurulmuş olup; 13 yatak kapasitesine sahiptir. Gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarımızda; bize destek veren hastane yönetimine, ameliyathane ekibine ve hastanın ameliyat sonrası takibini yapan sağlık personeline teşekkürler” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kalbe, İyi, Gelen, Ekip’,
Yorumlar
Haber Yazılımı