ugur okullari - destop
Haber Detayı
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 20:38
 
Kafasından yaralı Caretta caretta tedavi altına alındı…
Hatay Samandağ ilçesinde sahile vuran kafasından yaralı caretta caretta kaplumbağa plajda görevli HBB itfaiyesi ve cankurtaran ekipleri tarafından tedavi için ilgililere teslim edildi.
Yaşam Haberi
Kafasından yaralı Caretta caretta tedavi altına alındı…

Bir tarafta Adriyatik'teki Laganas koyunda yaşayan kaplumbağaların yaşam alanlarını yok etmesi Avrupa Çevre Komisyonu, caretta caretta deniz kaplumbağaları konusunda gerekli önlemleri almayan Yunanistan için Avrupa Adalet Divanı'na başvurma kararı alınırken Türkiye’nin bu konudaki hassasiyeti dikkat çekiyor.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tüm dünyada koruma altına alınan, Akdeniz'de yaşayan Caretta Carettalar deniz kaplumbağaları ise Türkiye'de, Bodrum ile Hatay Samandağ arasındaki sahillere çıkarak yumurtluyor. Bu bölgelerde kurulu çevre dernekleri, Caretta Carettalar'ın yaşatılması için yoğun çaba gösteriyor.

Türkiye’de en önemli üreme alanlarından bir olan Samandağ sahillerine nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve koruma altına bulunan başından yaralı bir caretta caretta deniz kaplumbağası vurdu.

Çevlik sahillerinde kıyıya vuran yaralı caretta caretta ise Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çevlik itfaiyesi ve Cankurtaran ekipleri tarafından tedavisi yapılmak üzere yetkililere teslim edildi.

 Hatay sahillerinde yaralanan Caretta Carettalar ve Yeşil Deniz Kaplumbağaları (Chelonia Mydas) Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne getirilerek tedavi altına alınıyor. Kafasından büyük darbe aldığı gözlenen yaralı caretta caretta tedavi altına alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kafasından, yaralı, Caretta, caretta, tedavi, altına, alındı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı