Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 17:57
 
”Kafamıza Taş Yağmadığına Şükredin”
İskenderun’da camide vaaz veren Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, insanların nimet beklediğini ifade ederek “Sen kafamıza taş yağmadığına, nefes aldığımıza şükret” dedi.
Yaşam Haberi
”Kafamıza Taş Yağmadığına Şükredin”

İskenderun Merkez Camii Kaptan Mehmet Paşa’da öğle namazı kılan ve sonrası cemaate vaaz veren Cübbeli Ahmet Hoca’yı yanında İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Müftüsü Osman Şekerci ve cami cemaati dinledi.

“BATTIK GİDİYORUZ!”

Cübbeli Ahmet Hoca, evlerin Kuran, sünnet ocağı değil zikir namaz evi olmadığını vurguladığı vaazında “Maalesef bu kanallar manallar, internetler v.s milleti anasından babasından kopartmış, çocuğu babasından kopartmış. Herkesin elinde bir şeye bakıyor Allah diyen kalmamış battık gidiyoruz” dedi.

 

SULTAN AHMET CAMİİ

TURİST DOLMUŞ CEMAAT YOK!

Öğle namazında böyle cemaat bulmanın büyük nimet olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet Hoca, “Birçok camide böyle yok! ben memnun oldum, böyle öğle namazında bu kadar cemaatten. Sultan Ahmet Turist dolmuş cemaat yok. Sabah Namazında Sultan Ahmet Camiinde üç beş kişi, ne iki kelamı ondan sonra o bozuldu, bu bozuldu sen bozuldun! İnsan kendine hesap soracak… Mevla’mın nimetlerine bakın iklimlerimiz bozuluyor, derelerimiz azalıyor efendim göllerimiz kuruyor, her taraf batmış yani. Niye bu iş böyle oluyor. Balıklar şey yüklenmiş çinko plastik balık sağlıklı yetiştirdi balıkta sıkıntıya girdi” diye konuştu.

 

NEFES ALDIĞIMIZA ŞÜKRET!

İnsanlar kendi elleriyle yaptıkları günahlar suçlar, içkiler, kumarlar alemler, silahlar, lezbiyenliklere dikkat çeken Cübbeli Ahmet “Ondan sonra taş yağacak kafamıza biz halen nimet bekliyoruz. Sen kafamıza taş yağmadığına şükret. Nefes aldığımıza şükret. Adamı iman tutar. Zengin olursam kurtulurum. Çoluk çocuğum çok olursa arkamı toplar. Malları, çocukları çoğaltmakla, Allah için vatana millete hayırlı evlat yetiştirirsen sevabı çoktur. Kız çocuklarına bakarsan cennetlik olursun. Bir kız çocuğuna bile bakana evlendirene efendim çok müjdeler var.  İnsan çocuğuna bakarken Allah için bakması lazım.”

Vaazın ardından dua eden Cübbeli Ahmet Hoca el öpmeyelim diyerek kendini dinleyen cemaat ile selamlaştıktan sonra camiden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ”Kafamıza, Taş, Yağmadığına, Şükredin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı