kehribar - logo yanı
Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 16:47
 
KADES uygulamasıyla şiddete ‘dur!’ deyin…
Akıllı telefon kullanıcısı kadınların lOS ve Android marketlerden indirebileceği ‘Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Hatay’da da Emniyet ekipleri tarafından düzenlenen bir programla kamuoyuna tanıtıldı.
Yaşam Haberi
KADES uygulamasıyla şiddete ‘dur!’ deyin…

İçişleri Bakanlığı Aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele konusunda başlattığı uygulamayla ilgili Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından KADES tanıtımı künefeciler meydanında gerçekleştirildi.

Emniyet ekipleri Antakya’da açtıkları tanıtım standıyla Kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçilebilmesi amacıyla vatandaşlara bilgilendirme yaptı.

 Yapılan bilgilendirmede “Şiddet mağduru ya da şiddete uğrama ihtimali bulunan akıllı telefon kullanıcısı kadınların lOS ve Android marketlerden “Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES)” indirebilir. Ayrıca Kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112/ 155/ 156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriye sevk edilir.”

Türkiye’de uygulama 24 Mart 2018’den buyana devam etiğine dikkat çekilerek Kadın Acil destek Uygulaması (KADES) ile Aile içi ve kadına karşı şiddetin önüne geçilebileceği bildirildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADES, uygulamasıyla, şiddete, ‘dur!’, deyin…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı