Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 13:35
 
KADEM'liler Suriyeli sığınmacılarla kampta buluştu
KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) üyeleri gençlik kampı toplantısını gerçekleştirdikleri Hatay'da Altınözü ilçesinde Suriyeli Sığınmacı ailelerle buluştu.
Yaşam Haberi
 KADEM'liler Suriyeli sığınmacılarla kampta buluştu

Vatan topraklarından savaş nedeniyle ayrılmak zorunda kalan ve Türkiye’ye sığınmak durumunda kalan Suriyeli ailelerle birlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştiren, onlarla birlikte eğlenen gençler hem kendileri hem de kampta bulunan ailelerin unutamayacağı bir gün yaşadı. 

Hatay Altınözü Mülteci Kampı ziyaret ile ilgili bilgi veren KADEM Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, kampta devam eden yaşamda  savaş ve zulmün yerine merhamet ve kardeşliğin olduğunu ifade ederek bu toprakların muhacire kucak açtığını Umut Pınarı ile bereketlendiğini dile getirdi.

Bu topraklara misafir olarak gelmiş Suriyelilere sofralarını da gönüllerini de sonuna kadar açtıklarını vurgulayan Günrükçüoğlu “Ancak sınır güvenliğimizi korumak da ülke olarak öncelikli vazifemizdir.  Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili gerek içerde gerekse dışarıda ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmak için türlü manipülasyonlar yapıldı. Özellikle yurtdışı basınında gerçeğe aykırı pek çok bilgi ve görsel paylaşıldı. Bilhassa sosyal medyada ülkemizi işgalci göstermeye çalışanlara karşı, bilgi ve belgelerle cevap veren, her türlü tezvirata anında hakkıyla karşılıkta bulunan gençleri gördüğümde çok gururlandım. Millet olabilme hasleti, böyle zamanlarda kendini gösteriyor” dedi.

KADEM'in Arsuz Gençlik Kamp Alanı’nda gerçekleştirdiği gençlik Kampı’na KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Kurumsal Yapılanma Direktörü Emine Kork, Hatay Temsilcisi Selma Tunç, Gençlik Komisyonu Başkanı Ebru Aracı, Genç Kızılay Başkanı Emre Koç ile KADEM’in 47 temsilciliğinin bulunduğu illerdeki gençlik komisyonu başkan ve üyeleri katıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KADEM'liler, Suriyeli, sığınmacılarla, kampta, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı