Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 13:35
 
KADEM’in kan bağışı kampanyası ilgi gördü…
KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Hatay şubesi tarafından Türk Kızılay’ının 152. Kuruluş yıl dönümü münasebeti ile düzenlenen ‘Kızılay’ın doğum gününde kanımızı hediye ediyoruz’ sloganıyla düzenlenen bağışı kampanyası ilgi gördü.
Sağlık Haberi
KADEM’in kan bağışı kampanyası ilgi gördü…

İskenderun sahil Anıt alanı yanındaki Kızılay kan bağışı merkezinde gerçekleştirilen kampanyaya KADEM Hatay şubesi yönetim kurulu, üyeleri ile Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkan yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca ve Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in eşi Özlem Özel’de destek verdi.

KADEM Hatay Şube Başkanı Selma Tunç, doğum gününde Türk Kızılay’ına kanlarını hediye etmek istediklerini ifade ederek “Her türlü afetin sanı sıra ihtiyaç duyulan her anda halkımızın ve ihtiyaç sahibi olan insanların yardımına koşan Türk Kızılay’ına bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak destek olmalıyız. Pandemi süreci ile kan stoklarında sıkıntının yaşandığı ülkemizde kan vermenin önemini bu vesile ile bizlerde gündeme getirerek örnek olmaya çalıştık. Destek olan kanını Türk Kızılayına hediye eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Belediye başkanı Fatih Tosyalı’da Türk Kızılay’ına kanını hediye etti. Kan veren Başkan Tosyalı Kadem’e teşekkür ederek bu süreçte Kızılay’ın kan stoklarına İskenderunlular olarak destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Türk Kızılay'ının kuruluşunun 152.yıl dönümü nedeni ile KADEM tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına katıldıklarını belirten Belediye Başkanı Tosyalı da kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğunu, düzenli kan bağışı yapılması, zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olunması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADEM’in, kan, bağışı, kampanyası, ilgi, gördü…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı