Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 16:12
 
KADEM’den ‘Sen varsan şiddete yer yok!’ kamu spotu…
KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği), "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü" kapsamında hazırladığı kamu spotunda, ‘Sen varsan şiddete yer yok!’ sloganıyla şiddete kayıtsız kalınmaması vurgusu yaptı.
Yaşam Haberi
 KADEM’den ‘Sen varsan şiddete yer yok!’ kamu spotu…

KADEM Tüm şubelerinde olduğu gibi Hatay İl Başkanlığı da sosyal medya hesaplarında ‘Sen varsan şiddete yer yok!’ sloganıyla şiddete kayıtsız kalınmaması vurgusu yapılan kamu spotunu paylaştı.

KADEM’den yapılan açıklamada, şiddetin, hiçbir zaman, toplumum kültüründe ve değerlerinde, aileler, komşular yahut arkadaşlar tarafından hoş karşılanan bir durum olmadığı belirtilerek, zayıflayan aile, arkadaşlık ya da komşuluk ilişkilerinin, insanların birbirlerinden kopuk hayatlar sürmelerine neden olduğu vurgulandı.

Açıklamada, KADEM'in de bu yaklaşımdan hareketle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında hazırladığı kamu spotunda, "Sen varsan şiddete yer yok!" sloganıyla şiddete kayıtsız kalınmaması gerektiğine vurgu yapacağı belirtilerek şunlar kaydedildi: "Filmde, apartman sakinleri komşularının evinden gelen gürültülü sesler ile şiddet uygulandığını fark ediyorlar. Sesleri duyan ailelerden biri, Alo 183 Sosyal Destek Hattı'nı arayarak yardım istiyor. Diğer aile de duruma müdahale etme ihtiyacı hissediyor ve eşine şiddet gösteren adamı, bir bahaneyle evden çıkarmak için zekice bir yol buluyor ve olaylar gelişiyor. Film, şiddetin aile içi bir mesele olmadığına dikkat çekiyor. Bu yüzden de nerede olursa olsun, şiddete karşı bir tutum geliştirmenin, insani ve vicdani bir sorumluluk olduğu tekrar hatırlatılıyor."

KADEM'in, kamu spotunun yanı sıra "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü" kapsamında sürdürdüğü farkındalık çalışmalarını sahaya da taşıyacağı belirtilen açıklamada, derneğin ülke genelinde merkezi noktalarda açacağı stantlarla kadın, erkek, genç, yaşlı herkesi kampanyaya destek olmaya çağırdığı belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KADEM’den, ‘Sen, varsan, şiddete, yer, yok!’, kamu, spotu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı