Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 13:06
 
Kaan Projesi Hatay'da Start Aldı
Hatay'da görev yapan özel güvenlik görevlilerine, Genel Kolluk Özel Güvenlik Koordinasyonu ve Entegrasyon Projesi (KAAN) anlatıldı.
- Haberi
Kaan Projesi Hatay'da Start Aldı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Hatay Kültür Merkezinde gerçekleşen eğitimde, İçişleri Bakanlığının Onayı ile 23 Temmuz 2019 tarihinde pilot il olarak İstanbul’da uygulamaya konulan “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Koordinasyonu Uygulaması Whatsapp (KAAN)” kapsamındaki çalışmaların Adana, Antalya, Ankara, Bursa ve İzmir’de hayata geçirildiği ve 24 il de çalışmalara başlanıldığı ifade edildi.

İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Genel Kolluk Özel Güvenlik Koordinasyonu ve Entegrasyon Projesinin (KAAN) 2 Mart tarihinde başlanacağını belirtti.  Verilen hizmet kalitesini artırarak özel güvenliğin genel kollukla koordineli çalışmasının ve iletişimin üst seviyede olmasının büyük önem arz ettiğini belirten Yavuz, şöyle konuştu:

"Hatay il merkezinde 12 birimde 581 özel güvenlik görevlisine, İskenderun ilçemizde 11 birimde 328 özel güvenlik görevlisi ile 182 personelimize bilgilendirme yapılacak. Şehrimizin daha güvenli hale getirilmesi için özel güvenlik görevlileriyle birimlerimizdeki görevli personelimizin genel kolluk özel güvenlik iş birliği ve entegrasyon projesi Whatsapp KAAN uygulamasına 2 Mart 2020 tarihinde başlanılacaktır."

İl Müdürü Yavuz’un konuşmasının ardından Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Erol Güngör ve Özel Güvenlik Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Nermin Öztürk tarafından sunum gerçekleştirildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaan, Projesi, Hatay'da, Start, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı