Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:34
 
‘İyilik Ağacı’ bu kez Kozaklı İlkokulunda yeşertildi…
Hatay’ın İskenderun İlçe Gençlik Merkezi bünyesinde gönüllü gençlerden oluşturulan ‘İyilik ağacı’ ekibi Arsuz’a bağlı (dağ köyü) Kozaklı İlkokulunda eğitim gören öğrencileri katkılarıyla mutlu etti, sevindirdi.
Eğitim Haberi
  ‘İyilik Ağacı’ bu kez Kozaklı İlkokulunda yeşertildi…

İskenderun Gençlik Merkezi (dağ köyü) olan Arsuz’un (Kozaklı Mahallesi’nde eğitim veren ilkokul ile öğrencilerine ‘İyilik ağacı’ ekibinin hünerli elleri değdi. İskenderun Gençlik Merkezi’nin kuruluşunun 6. Yılında 6. Kez köy okuluna yardım projesi başlatan ‘İyilik ağacı’ gönüllüleri öğrencileri hayallerine de kavuşturdu.

Arsuz’a bağlı Kozaklı Köyü İlkokulu için sosyal medya üzerinden Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen yardım kampanyası listesi 26 saat içerisinde yardımseverlerce tamamlandı. Bu yardımlar ise yardımseverler adına kente 35 km uzaklıktaki ilkokula ulaştırıldı. Birleştirilmiş sınıfta eğitim gören 11 öğrencine hayallerindeki gibi sıcak ve temiz bir sınıf, eğitimlerine katkıda bulunacak materyaller, oyuncaklar ve kişisel ihtiyaçları olan mont, bot ve çantalar sürpriz yaparak hediye edildi.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, ‘İyilik ağacı’ gönüllülerinin yoğun ve başarılı çalışmaları sonucu okulun pırıl pırıl hale getirilmesiyle, öğrencilerin gözlerindeki mutluluğu görmek ise ekibin en büyük ödülü olduğunu söyledi. Keskin, bir hafta içinde bir kitap okuma şartıyla 11 öğrenciye ayrıca İskenderun’da gezdirme sözü verdiklerini belirterek “Yüzlerimizden düşmeyen tebessümle Kozaklı (Köyü) Mahallesinden ayrıldık. Bizler yine anladık ki iyiliği güçlendirmek ve paylaşmak için hiçbir zaman tek değiliz. Öyle ki bizlere güvenen ve inanan destekçilerin sayesinde sarp yollardan öğrencilerimize ulaşabildik. Küçük bir çağrı ile başlayan ve sadece 26 saat içinde çağrımıza dönen tüm hayırseverlerimize, en soğuk günlerde 35 km uzaklıkta dağ köyünde elleriyle temizlik yapan ekip arkadaşlarıma, Gönüllü gençlerimize şahsım ve kurumum adına yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , ‘İyilik, Ağacı’, bu, kez, Kozaklı, İlkokulunda, yeşertildi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı