SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:20
 
İYİ Parti ‘İskenderun’da Barın ile devam’ dedi…
İYİ Parti Hatay’da ikinci olağan genel kurul takvimi çerçevesinde İskenderun ilçe teşkilatı Mustafa Barın başkanlığındaki tek listenin oylandığı kongre hafta sonu gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
İYİ Parti ‘İskenderun’da Barın ile devam’ dedi…

İskenderun İlçe Teşkilatının 2. Olağan genel kurulu delegelerin katılımıyla Memo Resturant düğün salonunda yapıldı.  İlçe kongresinde, İl Başkanı Şefik Çirkin, İlçe Başkanları partililer ve delegeler hazır bulundu. Sosyal mesafe kurallarına uygun hazırlanan salonda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla kongre başladı.

Divan Başkanlığını İl Başkanı Şefik Çirkin’in yaptığı genel kurulda gelir-gider bilançolarının okunmasının arından İlçe Başkanı Mustafa Barın İYİ Parti olarak ülke ve millete hizmet etmek için yola çıktıklarını ve çalıştıklarını ifade ederek burada gelen, emek harcayan tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin de hükümet her yapılan yanlışa yanlışla karşılık verdiğini vurgulayarak “Ankara Barosunun lüzumsuz bir gevezeliği yüzünden Türkiye’de hukuka direk etki edecek bir düzenleme yapıldı. Çoklu Baro! Barolarla ilgili bir sıkıntınız varsa, bunu baroların kendi içerisinde çözeceksiniz” dedi.

“HÜKÜMETE YAKIN BAROLAR İŞ BAŞINDA OLACAK”

Türkiye’de çoklu baroların getireceği sorunu ve sonuca işaret eden İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, “Örneğin her siyasi partinin, her dini kuruluşun ve yahut cemaatin, her ideolojik görüşün ilerleyen yıllarda imkan bulursa, her ilde farklı baroları olacak. Türkiye’de farklı barolar olacak. O zaman ne olacak? Barolar bölünecek, o günün iktidarı kimse; bugün Ak Parti, yarın inşallah İYİ Parti ve yahut başka bir parti, o baronun avukatları Adliyenin en güçlü avukatları olacak. Yaşadığımız adalet düzeninde hakim ve savcıların en çekindiği veya en dikkatli davrandığı avukatlar olacak. O zaman vatandaşımız zaten hangi parti iktidardaysa o partiye yakın barolara gideceğinden, o barolardaki avukatlar da hakim ve savcılar üzerinde baskı kuracak. Zaten son derece kötü durumda olan adalet sistemimiz yine büyük yara alacak” diye konuştu.

ÜLKEYİ 15 TEMMUZ’A GETİRDİLER!

İktidar partisinin 2010 referandumunda da bu şekilde adliyenin tahakküm altına alınmasına neden olan o referandumda adaleti düzeltmek maksadı ve sloganıyla yola çıktığını hatırlatan İYİ Partili Şefik Çirkin “Hatta yine hatırlarsanız FETÖ başı, ‘mezardan kaldırın arkadaşlarımızı, oy kullansınlar’ demişti. Kullandılar, ikisi birlikte Türk adaletini bu duruma getirdiler. Türk adaletini bu duruma getirmekten de öte, ülkeyi 15 Temmuz’a getirdiler!” şeklinde konuştu.

Tek listeyle gidilen Genel Kurulda mevcut Başkan Mustafa Barın yeni yönetimi tüm üyelerin desteği göreve seçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, ‘İskenderun’da, Barın, ile, devam’, dedi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı