ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 10:01
 
İTSO’da 10 Kasım Atatürk Gazeteleri sergisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İkem Koleji işbirliğiyle gerçekleştirilen “1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi yoğun ilgi gördü.
Yaşam Haberi
İTSO’da 10 Kasım Atatürk Gazeteleri sergisi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen sergide Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938 tarihinde yayınlanan gazetelerin orijinalleri çerçeveli halde sergilendi. Türkiye’de yayın yapan o günkü Ulusal 40 ayrı gazete Atatürk’ün Ölümünü fotoğraflı manşetlerinden vermişti. O günden bu üne muhafaza edilen ve İKEM Kolejinin arşivinde bulunan Gazeteler İTSO’da sergilendi.

10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 81. Yıl dönünü nedeniyle düzenlenen  Sergi öncesi katılımcılara Atatürk’ün hayatını anlatan kısa film o günkü orijinal görüntülerle sine vizyon aracılığı ile davetlilere izlettirildi. Sunum sonrası 1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi açıldı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,  Belediye Başkan yardımcısı Kemal Nadir Ünal, protokol üyelerinin yanı sıra İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Yusuf Yılmaz, İTSO meclis üyeleri İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, kalabalık halk topluluğu ve öğrenciler sergiyi gezme imkanı buldular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTSO’da, 10, Kasım, Atatürk, Gazeteleri, sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı