ugur okullari - destop


Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 16:19
 
İTSO Başkanından zarar gören fabrikalara ziyaret…
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Yeter üç ilçeyi saran yangınlarda zarar gören oda üyesi Cansu Antrepoları, Nas Gıda sahipleri Selahattin ve Feriz Nas’ı fabrikalarında ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
İTSO Başkanından zarar gören fabrikalara ziyaret…

Üç ilçeyi saran ve iki gün süren yangında yüzlerce hektar orman kül oldu, ev ve iş yerleri de çıkan yangında hasar gördü. Can kaybının yaşanmadığı orman yangınında özellikle Belen-Sarımazı Arsuz Nardüzü bölgesinde faaliyet gösteren ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası üyesi fabrikalarda maddi hasarlar oluştu.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, hafta sonu Belen İskenderun ve Arsuz’da meydana gelen orman yangınında iş yerleri yanan İTSO üyelerini ziyaret ederek ettiler. İTSO Başkanı Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Yeter, Nas Gıda sahipleri Selahattin ve Feriz Nas’ı fabrikalarında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Cansu Antrepoları sahibi Mehmet Aslan ve fabrika yetkililerini tesislerde ziyaret eden İTSO Başkanı Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Yeter, el birliği ile yaraların sarılacağını söyledi.

TOBB ve İTSO olarak yangında mağdur olan üyelerin yanında yer aldıklarını da ileten İTSO Başkanı Yılmaz, yangının çıktığı ilk günden itibaren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kendilerini aradığını belirterek “TOBB Başkanımız ve İTSO olarak yangında zarar gören üyelerimizin yanlarında olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz. Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyor, Tekrar geçmiş olsun diyoruz. Tek tesellimiz yangında can kaybının yaşanmamasıdır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTSO, Başkanından, zarar, gören, fabrikalara, ziyaret…,
Yorumlar
Haber Yazılımı