Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 17:33
 
İTSO, II. Liderlik Akademisine katıldı...
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ile meclis üyeleri Mersin’de düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleştirilen II. Liderlik Akademisine katıldı.
Ekonomi Haberi
İTSO, II. Liderlik Akademisine katıldı...

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Mersin Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Toros Üniversitesi, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Deniz Ticaret Odası ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle II. Liderlik Akademisi eğitimleri düzenlendi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve İTSO Akreditasyon sorumlusu Güldane Erkol da II. Liderlik Akademisi eğitimine katıldı.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, her alanda pek çok değişiklik meydana geldiğine işaret ederek “Kurumlar, geçmişe kıyasla daha süratli hareket etmekte, daha dinamik bir yapıya kavuşmaya çalışmakta ve zor şartlarda ayakta kalabilmenin formüllerini aramaktadır. Günümüz işletmelerinin bu geçişi sağlamaları ve rekabette geri planda kalmamaları için ise, kurumların sahip oldukları insan kaynakları son derece önemli hale gelmiştir. İyi çalışanlara, iyi idarecilere ve iyi liderlere sahip olmak, tüm kurum ve kuruluşlar için kaçınılmaz olmuştur. Bu yüzyılın liderleri; artık değişimi, bilgiyi, kaynakları, zamanı, krizleri ve stresi, riskleri, stratejileri ve süreçleri iyi yönetebilmesi gerekmektedir” dedi.

İTSO Başkanı Yılmaz, Dünyadaki küreselleşme hareketiyle beraber güçlü bir biçimde hissedilen, iş dünyasının aktörleri arasında oluşan zorlu rekabet ortamında olması gereken liderlik stillerinin uygulanması insan gruplarının performanslarında artı sağlayan bir etken olarak görüldüğünü kaydetti.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve diğer katılımcılara Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından plaket takdim edildi.

Mersin’de düzenlenen ve üç gün boyunca devam eden eğitimlere ek olarak, TOBB'a bağlı Oda ve Borsalarda görevli Akreditasyon Sorumlularının "İyi Uygulama Örnekleri" ile MEB'e bağlı okullarda görev yapan Okul Yöneticileri ve öğretmenlerinin "Eğitimde Liderlik Uygulamaları" konulu sunumlarının kurumlar arası bilgi ve tecrübe paylaşımı kapsamında olumlu etkileşim yarattığı gözlendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTSO,, II., Liderlik, Akademisine, katıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı