Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 17:27
 
İSTEcopter Uçuşa Hazır!
Döner Kanatlı İHA kategorisinde final yarışmalarına katılacak dört motorlu İSTEcopter’ adı verilen hava aracının gövde tasarımı, PLA malzemeden 3D yazıcı ile İskenderun Teknik Üniversitesi’nde üretildi.
Eğitim Haberi
İSTEcopter Uçuşa Hazır!

17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek olan Teknofest 2019 Etkinlikleri kapsamındaki TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na “Döner Kanat İnsansız Hava Aracı (İHA)” kategorisine de başvuran İskenderun Teknik Üniversitesi Drone Takımı, gerekli tüm ön şartları yerine getirerek elemeleri geçti ve finalde yarışmaya hak kazandı.

 

İSTE Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Sezer Çoban’ın danışmanlığında aylardır hummalı çalışmalar yapan İSTE Drone Öğrenci Topluluğu, Teknofest 2019 kapsamındaki final yarışmalarına katılmak üzere İstanbul’a hareket etti.

İSTEcopter’in birinci görevi, manuel uçuş ile en uygun hız ve uçuş süresi değerlerini elde etmek ve manevra kabiliyetini geliştirmek. İkinci görevi ise önceden verilen koordinatlara otonom olarak gitmek ve buna ek olarak bu konumlarda otonom olarak yük alıp bırakabilmeyi yüksek hassasiyetle gerçekleştirilebilmek. Yapılan testlerde oldukça başarılı bir grafik çizerek verilen tüm görevleri başarı ile gerçekleştiren İSTEcopter, final yarışmasında rakiplerinin performansını geçmeye çalışacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTEcopter, Uçuşa, Hazır!,
Yorumlar
Haber Yazılımı