kehribar - logo yanı
Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 15:49
 
İSTE’yi TEKNOFEST heyecanı sırdı
İskenderun Teknik Üniversitesi’ni bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST heyecanı sardı.
Eğitim Haberi
İSTE’yi TEKNOFEST heyecanı sırdı

Önceki yıllarda çeşitli kategorilerde dereceler alarak önemli başarılar elde eden İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) bu yıl da iddialı projeler ile TEKNOFEST’e katılıyor.

İSTE’nin yarışacağı kategorilerden biri ise Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları. Yarışlara Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu, elektromobil ve hidromobil kategorilerinde katılım gösterecek.

İSTE’li yarışmacı takım öğrencilerine tam destek veren Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci topluluğu garajlarında ziyaret ederek araçların durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

İSTE’de tüm birimler arasında uyum ve işbirliğini vurgulayan Rektör Depci “Bu yıl yeni bir oluşuma gidilerek araçların danışmanlıklarını Doç. Dr. Süha Orçun Mert ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Demir’in yaptığı Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu altında birleştirildi. Üretilen bu sinerji ile başarıya ulaşılacağından eminim. Önceliğimiz elbette öğrencilerimizin sağlıkları. Çalışmalar, sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun biçimde sürdürülüyor” dedi.

İSTE Rektörü Depci pandemi döneminde özveri göstererek çalışmalara katılan öğrencileri de tebrik ederek yarışmalarda başarılar diledi.

Öğrenciler ise Rektör Depci’ye ziyaretinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak yarışlarda başarı sözü verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’yi, TEKNOFEST, heyecanı, sırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı