Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 09:29
 
İSTE’ye 2 Ödül
Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı 2020 proje yarışmasına katılan İskenderun Teknik Üniversitesi iki ödül birden kazandı.
Eğitim Haberi
İSTE’ye 2 Ödül

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 2 Projeyle Finallere Kalmayı Başarırken, Doç. Dr. Ersin Bahçeci ve Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu ile ayrı ayrı katıldığı kategorilerden İSTE’ye 2 ödül birden kazandırdılar.

Bilim ve ekonomi dünyasında son derece prestijli bir ödül olarak dikkat çeken ve T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TÜBİTAK tarafından desteklenip, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından bu yıl 9. su düzenlenen “Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” 2020 proje sunum ve ödül töreni, içinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

BAŞARI PLAKETİ ÖDÜLÜ

Bu yıl Başarı Hikâyeleri Kategorisinde 2019 yılı 8. Ar-Ge proje pazarında Temel Kimyasallar kategorisinde “Hafif ve Dayanıklı Zırh Plakaların Skandiyumla Alaşımlandırma ile Güçlendirilmiş Alüminyum Köpük Eldesi” projesi ile ödül alan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Merkez Laboratuvar Müdürü Doç. Dr. Ersin Bahçeci “Başarı Plaketi” ödülüne layık görüldü.

İKİ PROJE FİNALE KALDI

Bu yıl 141 proje başvurusu içinden konusunda uzman geniş bir sanayici-akademisyen jüri üyesi tarafından toplam 823 değerlendirme sonucunda “Yanmazlık Özelliği İyileştirilmiş Bor Katkılı Poliüretan Üretimi – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Yunus Önal” ile “Termo-Kimyasal-Mekanik Borlama ile Yüksek Sertlikte ve Aşınma Dirençli Yeni Nesil Kesme Bıçağı İmalatı – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoglu”  isimli iki proje finale kaldı.

Finale kalan projelerden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu’nun sundukları proje 2. lik ödülüne layık görülerek önemli bir başarı daha sağladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’ye, 2, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı