ugur okullari - destop


Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 08:56
 
İSTE Rektör Vekili Depci Takımlarını Yalnız Bırakmadı
Teknofest 2020 heyecan Gaziantep’de devam ederken, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışması finaline katılan İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci takımını yalnız bırakmadı.
Eğitim Haberi
 İSTE Rektör Vekili Depci Takımlarını Yalnız Bırakmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile Baykar Savunma Teknik Müdürü ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Gaziantep Valisi Davut Gül, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ile birlikte üniversitelerin festivale katılan takımları katıldı.

101 takımın katıldığı yarışma Alleben Göleti’nde gerçekleştirildi. 100 binin üzerinde rekor başvuru yapılan yarışmalara pandemi sürecinde olunması nedeniyle protokol ve yarışmacılar haricinde izleyici alınmadı ve kıyasıya mücadeleler online olarak takip edildi.

 Uzay ve Havacılıkta geleceğimize yön verecek adımları atan pırıl pırıl genç kardeşlerimizle Teknofest 2020 &de bir araya geldiklerini söyleyen İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci “Finale kalan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. İSTE Rektörlüğü olarak Gaziantep final etaplarında da onları yalnız bırakmayacak ve takımlarımızın yanlarında olacağız. Proje başvurusu yapan üniversiteler arasında Türkiye de zaten 4. olarak önemli bir başarı yakalamıştık. Çeşitli kategorilerde yarışan 7 takımımızdan da finallerde güzel haberler bekliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha İSTE Rektörlüğü olarak kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan finallerde, 389 öğrenci ile toplamda 50 proje başvurusu yapan İSTE temsilcilerinin 16 projesi on elemeyi geçmiş ve 7 projeyle finale kalmayı başarmışlardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İSTE, Rektör, Vekili, Depci, Takımlarını, Yalnız, Bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı