Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:01
 
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’na Yeni Bölüm!
İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı bünyesinde THM (Türk Halk Müziği) bölümü açıldı.
Eğitim Haberi
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’na Yeni Bölüm!

İskenderun Teknik Üniversitesi yeni bölümleriyle akademik anlamda büyümeye devam ediyor. Türk Halk Müziğini genç kuşak müzisyenlere sağlıklı olarak aktarılması, yaşatılması ve uluslararası alanda tanıtılması amacıyla, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı bünyesinde Türk Halk Müziği Bölümü resmen açıldığı açıklandı.

 

THM bölümünün açılmasıyla ilgili Ana Sanat Dallarınca, sözlü eserler repertuarının yöre bağlamında; yerel ağız, söyleyiş ve seslendirme tekniklerine göre geleneksel müzik kültürü dağarcığından seçilmiş örnekler işlenecek.

 

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Doç. Dr. Servet Yaşar THM Ses Eğitimi ve THM Çalgı Eğitimi Ana Sanat Dalları altında faaliyetlerini sürdürecek bölümün, en başta İSTE olmak üzere, tüm sanatseverler ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

 

Kısa bir süre içerisinde bölümün eğitim kadrosunun daha da güçlendirileceğini belirten Doç. Dr. Servet Yaşar Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümüne öğrenci alımına başlanılacağını kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE, Mustafa, Yazıcı, Devlet, Konservatuvarı’na, Yeni, Bölüm!,
Yorumlar
Haber Yazılımı