ugur okullari - destop
Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 16:34
 
İSTE’li Mimarlık öğrencileri Arsuz’u inceledi
İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, mimari yapıları incelemek, gerçekleştirecekleri projelerle ilgili keşiflerde bulunmak üzere Arsuz’u ziyaret etti.
Eğitim Haberi
İSTE’li Mimarlık öğrencileri Arsuz’u inceledi

İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrencilerine, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Birim Müdürleri eşlik etti.

Arsuz’un tarihi sokaklarını dolaşan öğrenciler, Rhosus Antik Kent alanını gezerken adeta eski yapılara hayran kaldı. Burada yapacakları projelerle ilgili yer keşfinde bulunan mimarlık öğrencileri, Kaymakam Musa Sarı ve Başkan Asaf Güven’den şehrin dokusu ve tarihi ile ilgili bilgi aldı.

Kaymakamlık Amfi Salonunda ilçe tanıtım videosu izleyen İSTE’li Mimarlık bölümü öğrencilerine Sokak Sağlıklaştırması projeleri ve ilçe ile ilgili diğer konular hakkında Kaymakam Musa Sarı tarafından yapılan bilgilendirmede “Rektörümüz Türkay Dereli önderliğinde Üniversitemiz Mimarlık Bölümü hoca ve öğrencilerinden Arsuz’un çehresi ve gelişimi için ortak çalışmalar yapmaya hazırız. Mimarlık Fakültesi’nin kurulmuş olması bölge için bir şans” diye konuştu.  

Arsuz’a duyulan bu ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten Başkan Güven, “Arsuz, tarihi dokusu ve mimarisi ile en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu, günümüzde çıkan kalıntılardan belli etmektedir. Bu kalıntıların tarihi dokusu bozulmadan, değiştirmeden tadil edip eski yapısını korumaya özen gösteriyoruz” dedi.

İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinin Arsuz’da proje yapmak istediğini belirterek kendilerini ziyaret ettiklerini belirten Başkan Güven, onlara şehri gezmeleri için eşlik ettiklerini, bu ziyaretlerinden dolayı başta Öğretim Üyesi Müfit Tennioğlu ve diğer hocalara, öğrencilere teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’li, Mimarlık, öğrencileri, Arsuz’u, inceledi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı