kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 15:54
 
İSTE Kampüsünde Camii yapımına başlandı
Hatay Valiliği, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokolle Hayırsever Karatoyuk ailesinin Kampüs alanında yapımını üstlendiği, Hacı Mehmet Karatoyuk Camiinin temeline dualarla ilk harç kondu.
Eğitim Haberi
İSTE Kampüsünde Camii yapımına başlandı

Törenine İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Hayırsever Karatoyuk ailesi ve İSTE akademik ve idari personelleri katıldı. Temel atma töreni öncesi kurban kesilerek İlçe Müftüsü Osman Şekerci tarafından dua okundu ve ardından İSTE Hacı Mehmet Karatoyuk Camiinin temeline ilk harcı bırakmak için butona basıldı.  

AYNI ANDA 2500 KİŞİ

NAMAZ KILABİLECEK

İSTE Hacı Mehmet Karatoyuk camiinin 1 yıldan yakın sürede tamamlanmasını beklediklerini ifade eden İlçe Müftüsü Osman Şekerci “Destek veren İSTE Kurucu Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve Karatoyuk ailesine teşekkür ediyorum.  İSTE kampüs girişinde çok güzel bir camii olacak ve açık-kapalı alanlarında yaklaşık 2500 kişi aynı anda namaz kılıp, ibadet edebilecekler” dedi.

İSTE Merkez kampüste temeli atılan Hacı Mehmet Karatoyuk Camiinin hayırlara vesile olmasını temennisinde bulunan Rektör Prof. Dr. Tolga Depci de yapının Selçuklu Mimarisi tarzında olacağını, 2021 yılının sonuna doğru açılmasının planlandığını kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE, Kampüsünde, Camii, yapımına, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı