SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 09:40
 
İSTE’den Üniversite Sanayi İş Birliklerine Yönelik Saha Ziyareti
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, akademisyenlerle birlikte Aygaz’ın Dörtyol Tesislerini ziyaret etti. Depci, eğitim sürecinde AR-GE çalışmalarında sahanın önemine dikkat çekti.
Ekonomi Haberi
İSTE’den Üniversite Sanayi İş Birliklerine Yönelik Saha Ziyareti

AYGAZ-Dörtyol Terminal Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknopark İSTE Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup Kutlu, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Eroğlu, Makina Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Hüseyin Bilgiç, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Demir ile AYGAZ Dörtyol ve AYGAZ AR-GE Merkezinden Terminal Müdürü Devrim Günen, AYGAZ AR-GE Müdürü Emrah İşbilen, Makine Mühendisi Ali Kanmaz, Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Burak Yaman, , Ar-Ge Sorumlusu Mesut Fanman katıldı.

DÖRT AR-GE PROJESİ ÜZERİNDE DURULDU

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Teknik Üniversite Vizyonuna uygun olarak Üniversitemizdeki bilimsel birikimin çözüm odaklı yaklaşımına yönelik, sahada aktif rol alma amacıyla AR-GE çalışmaları için İSTE akademik personellerinden oluşan uzman heyet ile Hatay Dörtyol’daki AYGAZ Terminal Müdürlüğü’nü ziyaret etti.  Ziyarette, 4 proje ve diğer iş birlikleri değerlendirilip çalışma algoritması oluşturuldu.

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Depci “Ülkemizi hep birlikte ileri taşımak İSTE’yen tüm personelimiz ile her zaman üreticinin yanındayız. İSTE olarak bölge ve ülke sanayisinin desteklenmesi için var gücümüzle sahada olacağız. Akademik bilgi birikimlerimizi sahada değerlendirerek bölgemizi yüksek teknoloji odaklı bir ekosisteme entegre edeceğiz. ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’den, Üniversite, Sanayi, İş, Birliklerine, Yönelik, Saha, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı