tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 15:35
 
İSTE’de Uzaktan Öğretim Başlıyor
Dünya genelinde Covid-19 virüsü dolayısıyla Türkiye’de birçok eğitim kurumu üniversiteler gibi İskenderun Teknik Üniversitesi’nde de 5 Ekim Pazartesi günü 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılına uzaktan eğitimle başlıyor.
Eğitim Haberi
İSTE’de Uzaktan Öğretim Başlıyor

Rektör Prof. Dr. Tolga Depci yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulunarak, İSTE’nin uzaktan öğretimde Türkiye’de bir marka olduğunu söyledi.

 

UZAKTAN EĞİTİMDE TÜRKİYE 4.’SÜ…

Pandeminin başladığı geçen bahar yarıyılında İSTE önemli bir başarıya imza atmış ve uzaktan öğretim sistemi ile ilgili kendi bünyesinde özgün stratejiler oluşturarak dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan bir değerlendirmede de uzaktan öğretim sürecini en iyi yürüten üniversiteler sıralamasında İSTE, Türkiye 4.’sü olmuştu. İSTE, yeni dönemde de bu başarısını sürdürmek ve herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için geçtiğimiz dönem akademisyenlerine yönelik uzaktan öğreticilik konusunda çevrim içi eğitimler düzenlediği, 1. sınıf öğrencilerine de bu yıl için gerekli bilgilendirmelerin bölümler tarafından yapıldığı kaydedildi.

 

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, yurtdışından yazılım satın alımı yapılmadan, özgün sistemle önemli bir başarı yakaladıklarını ve bu eğitim-öğretim döneminde de aynı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Sistemin işleyişiyle ilgili detaylı bilgilendirme üniversitenin web sayfasından yaptıklarını vurgulayan Rektör Depci “2020-2021 eğitim-öğretim yılımızın tüm akademik ve idari personelimizle, öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, pandemi sürecinin en kısa süre içerisinde son bulmasını ve yüz yüze eğitimde öğrencilerimizle tekrar buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’de, Uzaktan, Öğretim, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı