Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 12:48
 
İSTE’de Mezuniyet töreni coşkusu…
İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) 2020-2021 akademik dönemi mezunları gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle uğurladı.
Eğitim Haberi
İSTE’de Mezuniyet töreni coşkusu…

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilen 2020- 2021 akademik yılı mezuniyet töreninde fakülteler, yüksekokullar, konservatuvar, enstitü ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak, üniversite hayatlarını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Mezuniyet törenine İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Prof. Dr. Mustafa Yüksek ve Prof. Dr. Meltem Eken, akademik ve idari personelleri, öğrenciler ile aileleri katıldı. Şehitlerin anısına okunan Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’ndan Öğretim Görevlisi Rasim Paşaoğlu ve Öğretim Görevlisi Emrah Ender Arzuman’ın hazırladığı müzik dinletisi davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Törende konuşan İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İSTE ile işbirliklerinden bahsederek üniversitenin bölge kalkınması için önemini vurgulayarak mezun olan tüm öğrencilere başarı ve iyi dileklerini ifade etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin 6. Dönem Mezuniyet Töreni’nde öğrenci ve misafirleri selamlayan Rektör Prof. Dr. Tolga Depci de, “Bugün her birimiz için hem gurur hem mutluluk hem de hüzün günü. Yaşamlarında yeni bir sayfa açan öğrencilerin heyecanlarını hep birlikte paylaşıyoruz” dedi.

ASILINDA VELİNİN GURUR GÜNÜ

Öğrencilerin eğitimini nice fedakârlıklarla destekleyen aileleri de tebrik eden Rektör Depçi “Bugün aslında sizin gününüz! Ve haklı gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşarak, hepinizi tebrik ediyorum. Merak duygunuzu, araştırma ve yaşam boyu öğrenme serüveninizi asla terk etmeyin. Sonuç odaklı değil, çaba ve gayret üzerine yaşamınızı bina edin, Üniversitemizin 6. dönem mezunu olan siz İSTE’liler, bugün artık farklı bir yarışın içerisinde, geleceğe dönük farklı bir atmosfere giriyorsunuz. Bulunduğunuz yerlerde çok yönlü olmanızı, İSTE’den gördüğünüz eğitimle farkınızı ortaya koymanızı görmek istiyoruz. Hayal kurmaktan çekinmeden;  başarının sabır, sıkı çalışma ve azimle geleceğini unutmayın” diye konuştu.

REKTÖRDEN MEZUNİYET SELFİESİ!

Mezuniyet töreni kep atma töreni ve ardından bölümlere diplomalarının takdim edildi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi, Onur kütüğüne ismini çakan, sembolik diplomayı Kaymakam İskender Yönden’in elinden alan Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümünü başarıyla tamamlayan Arda Ege Taşan ile mezuniyet selfiesi çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTE’de, Mezuniyet, töreni, coşkusu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı