ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 16:40
 
İskenderun.Org Şampiyon Boksörleri ağırladı…
Mersin’de iller arası ‘Atarük’ü Anma’ şampiyonasında beş altın madalya başarısı elde eden İskenderun Belediyesi Boks takımı başarılarını kamuoyu ile İskenderun.org aracılığıyla paylaştı.
Spor Haberi
 İskenderun.Org Şampiyon Boksörleri ağırladı…

Hatay Boks İl Temsilciliğini beş dönem yapan Nuri Erdener, İskenderun Belediyesi Boks takımı Antrenörler Hasan ve Ahmet Erdener çeşitli sıkletlerdeki kız ve erkek boksörler, İskenderun.org haber portalı Ofisini ziyaret etti. 1980 yılında boks hayatını kapattıktan sonra şu ana kadar Hatay ilinde yaklaşık beş dönemdir İl Boks temsilciliği yaptığını ifade eden Nuri Erdener “2014 yılında Türkiye Büyükler Boks şampiyonasını ilk kez bir ilçede yapma başarısını gösterdik, büyük ses getirdik, Türkiye genelinde” dedi.

2016 yılında il temsilciliğini bıraktığını ifade eden Erdener “Ama kardeşim Hasan Erdener İskenderun Belediyesi çatısı altında boks çalışmalarına devam etti. Bu süre zarfında da çok çeşitli boks sıkletlerinde sporcularımız hem Avrupa’da, hem Türkiye’de hem de Bölgeler arası yapılan şampiyonalarda başarıyla temsil ettiler. En son Mersin’de iller arası yapılan Atatürk’ü anma boks şampiyonasında beş altın madalya alarak bizi gururlandırdılar, bir de takım halinde şampiyon oldular. Moldova’da yapılan uluslararası boks şampiyonasında birinci gelerek hem ilimizin adını, hem şehrimizin, hem de Türkiye’mizin adını başarılı bir şekilde temsil ettiler. Her zaman sizin desteğinizi yanımızda hissettik” diye konuştu.

Boks adına İskenderun’da çok iyi bir temel atıldığının altını çizen Erdener “İskenderun’a hatta Hatay iline bundan sonra çok çeşitli branşlarda, bayanlarda özellikle birinci gelen bir sporcumuz da var Mersin’de, bunları sık sık göreceğiz” dedi.

İskenderun.org İmtiyaz sahibi Ufuk Aktuğ da, Hatay’da bölgede Türkiye genelinde boks denince akla Nuri Erdener’in geldiğini anımsatarak şöyle konuştu: “Boks denildiği zaman Hatay’ın sesini siz duyurdunuz. Biz böyle tanıdık, böyle bildik. Sizler, kardeşlerinizle, hocalarımızla birlikte de bu boks belli bir noktaya geldi. Bu spora yeniden el atıp, kardeşlerinizle birlikte tekrar dirilttiğiniz, bu gençlere bir yol açtığınız için başta ben sizi tebrik ediyorum, gençlerimizi de kutluyoruz. Biz her zaman yanınızdayız, sizlere destek vermeye her zaman varız.”

Antrenör Hasan Erdener de güçlerinin yettiği kadar İskenderun Belediyesi Boks takımını gerek yurt içi, gerek yurt dışında başarıyla temsil etmeye çalıştıklarını söyledi.

İmkânları ölçüsünde sporcularının çok başarılı olduklarının altını çizen Hasan Erdener “Boks kolay bir spor değil, zor ağır bir spor. Elimizden geldiği kadarıyla çok daha başarılı sporcularımız, öğrencilerimiz çıkacak. Miniklere doğru ilerliyoruz. Daha çok yıldızlara gençlere önem veriyoruz. Önümüzde iki turnuva var, Erzurum’da ve Karabük’te, onlara hazırlanıyoruz, iddialıyız da. Kızlarda da hazırlanıyoruz, kızlarda da iddiamız var. Ben de öğrencilerimle gurur duyuyorum, bugüne kadar bizi mahcup etmediler, daha da ileri gideceğiz, daha da iyisini yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.                  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İskenderun.Org, Şampiyon, Boksörleri, ağırladı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı