Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:25
 
İskenderunlu Sporcudan Dünya 2.ligi
İskenderun Raks Spor Kulübü sporcusu Fevzi Dokumacı, 2019 Ifma World Youth Muaythai dünya şampiyonluğunda dünya ikincisi oldu.
Spor Haberi
İskenderunlu Sporcudan Dünya 2.ligi

28 Eylül - 6 Ekim tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 2019 Ifma World Youth Muaythai Championships Dünya Muaythai Şampiyonasına 66 ülkeden 800’ün üzerinde sporcu katıldı. Minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde gerçekleştirilen müsabaka ilk milli olan İskenderunlu Fevzi Dokumacı, finale kadar yükseldi. İlk kez milli forma ile çıktığı müsabakalarda rakiplerini tek tek eleyen 11 yaşındaki Fevzi Dokumacı, finalde Rus rakibine yenilince ikincilik kürsüsüne çıktı.

 Raks Spor Kulübü Yöneticisi Hülya İlbeyi, “Her zaman için sporcularımızın başarısından dolayı gurur duyduk. Kulüp olarak bu sporu İskenderun’da en iyi yerlere getirmek ve bu sporu duyurmak önceliğimiz oldu. Bunu da en iyi şekilde yaptığımıza da inanıyorum. Bunun en büyük göstergesi de katıldığımız her şampiyonada elde ettiğimiz derecelerdir. Küçük yaşta milli forma ile dünya ikinciliğini elde eden sporcumuz Fevzi Dokumacı’ya spor yaşamında başarılar dilerim” dedi.

Antrenör Serdar Keskin’de sporcusunun bu başarısını kutlarken, “Dünya şampiyonasına çok iyi hazırlandık. Fevzi Dokumacı önce Türkiye birinciliğini elde etti. Ardından da milli takım seçmelerinde da yeteneğini ortaya koydu ve milli formayı kaptı. Biz sporcumuzun yeteneğini biliyorduk ve ona yürekten inanıyorduk. Bu inancımızı boşa çıkarmadı ve 11 yaşında dünya ikincisi oldu” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderunlu, Sporcudan, Dünya, 2.ligi,
Yorumlar
Haber Yazılımı