ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 16:58
 
İskenderunlu Kadınların da yer aldığı karma resim sergisi…
Üçü İskenderun’dan 41 Kadın resim ve seramik sanatçısı kadının eserlerinden oluşan ‘Değer’ temalı karma sergi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kaleiçi evi sanat salonunda sanatseverlerle buluştu.
Kültür Haberi
 İskenderunlu Kadınların da yer aldığı karma resim sergisi…

Yurdun çeşitli yerlerinde resim ve seramik sanatıyla uğraşan kadınlar bir araya gelerek ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Kaleiçi evi sanat salonu 6-16 Mart 2020 tarihleri arasında karma resim-seramik sergisi açtı.

İskenderun’dan da İnci Karahan, Selma Göv ve Vildan Yorulmaz’ın eserlerinin bulunduğu 41 kadın resim ve seramik sanatçısı 80 eserle katıldığı karma serginin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile sanatseverler ilgi gösterdi.

Yurdun birçok kentinden bir araya gelen resim ve seramik sanatçılarının Dünya Kadın Emekçileri Günü arifesinde açılışını gerçekleştirdikleri bu yıl ‘Değer’ temalı karma sergi ile Anadolu kadınının mücadelesine vurgu yaptı.

Kadının ruhunun tuale ve seramiğe yansıtıldığı eserleri Antalyalı 16 Mart tarihine kadar ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Kaleiçi evi sanat salonunda gezebilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İskenderunlu, Kadınların, da, yer, aldığı, karma, resim, sergisi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı