Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:35
 
İskenderunlu hafta boyu Atasını anacak…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Büyük Önder Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle çeşitli anma törenleri ve etkinlikleri gerçekleştirileceği bildirildi.
- Haberi
 İskenderunlu hafta boyu Atasını anacak…

İskenderun’da 10 Kasım 2019 sabahı saat 09.05’te başlayıp, bir hafta sürecek şekilde tertip edilen “Atatürk Haftası” anma ve etkinlikleri düzenlendi.

10 Kasım 2019 Pazar günü Saat: 09.00’da Atatürk Anıt alanında çelenk sunumu töreni yapılacak. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve İskenderun Belediye Başkanlığı Ataya saygı çelengi sunacak. Saat: 09.05 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından tören sona erecek.

 

Aynı gün Saat: 10.00’da Özel Doğa Anadolu Lisesi Konferans Salonunda da Atatürk’ü anma Program da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Atatürk’ün askeri yönü ile ilgili Garnizon Komutanlığı’nın sunumu. Belediye Kent Orkestrası tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirecek. Düzenlenen Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Tarafından Hazırlanan “Kurtuluş Mustafa Kemal” adlı oratoryo sahnelenecek.

 

Ayrıca hafta boyunca okullarda “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek, resim ve kitap sergileri açılacak. Okullarda müzik koroları tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik dinletileri yapılacak. Atatürk Haftası dolayısıyla 10–16 Kasım 2019 tarihleri arasında resmi ve özel kurumlarda anma törenleri düzenlenecek, çeşitli faaliyetler yapılacak. İskenderun Halk Kütüphanesi’nde 09-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Atatürk kitapları sergisi olacak. İskenderun Halk Kütüphanesi’nde 12 Kasım 2019 günü saat: 13.00’da “Atatürk Öyküleri” konulu anlatım etkinliği gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İskenderunlu, hafta, boyu, Atasını, anacak…,
Yorumlar
Haber Yazılımı