Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 16:22
 
İskenderunlu 11-12 yaş yüzücülerinin başarısı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Ocak ve Şubat aylarında iki etapta gerçekleştirilen 11-12 yaş ulusal gelişim projesi il içi vize yüzme müsabakaları tamamlandı.
Spor Haberi
İskenderunlu 11-12 yaş yüzücülerinin başarısı…

Türkiye Yüzme Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan “11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi İl İçi Vize Yüzme Müsabakaları” Ocak ve Şubat aylarında iki etap şeklinde İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzunda yapıldı.

İl genelinden 11-12 yaş grubu sporcularının, önümüzdeki aylarda yapılacak olan bölge müsabakalarına katılabilme adına belirlenen barajları geçmek için çaba sarf ettiği müsabakalara aileler de oldukça ilgi gösterdi.

İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başantrenörü Murat Kaptanoğlu 11-12 yaş takımlarında, 10 A1(Final barajı), 26 B2 (yarı final barajı), 22 B1(bölge yarışı barajı) olmak üzere toplamda 58 yarışta katılım barajı geçerek 8 sporcu ile Ulusal Gelişim Projesi Çeyrek Final Bölge Müsabakalarına katılmaya hak kazandığını söyledi.

Kaptanoğlu, ayrıca yapılan bu müsabakalarda bu projenin devamı olan ve ileriki aylarda İl içinde yapılacak olan eleme yarışları sonucunda geçilmeye çalışılacak Yarı Final ve Final barajlarından 5 sporcunun Yarı Final, 2 sporcu da Final barajlarını şimdiden geçerek 11-12 yaş Gelişim Projesi Yarı Final ve Final Müsabakalarına katılmayı garantilediğini kaydetti.

        Sporcuların okul programlarının yanında özveri ile planlı ve programlı bir şekilde çalışarak başarı gösterdiklerini belirten Kaptanoğlu “Sporcularımızı bu başarılarından dolayı kutluyoruz. Tabi ki daha büyük özveri ile çocuklarını okul, özel ders, havuz trafiğinde sürekli koşturan ailelerimizi de unutmamak gerekir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hedefimiz bölge yarışlarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmektir” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderunlu, 11-12, yaş, yüzücülerinin, başarısı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı