Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 17:00
 
İskenderun yan saha UEFA Standartlarında yapıldı…
Hatay’ın İskenderun ilçesi Beş Temmuz dış sahası profesyonel maçların oynanabileceği UEFA standartlarında gece aydınlatmalı sentetik çim sahaya dönüştürüldü.
Spor Haberi
İskenderun yan saha UEFA Standartlarında yapıldı…

İskenderun Beş Temmuz yan sahası İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü kontrolünde başlatılan çalışmalar çerçevesinde profesyonel maçların oynanabileceği hale getirildi. Gerçekleştirilen çalışmalar son aşamaya geldi. Sentetik çim saha, soyunma odaları, yedek kulübeleri tamamen yenilendi. 72 adet led ışıkla gece aydınlatması yapıldı.

 

Gece ve gündüz her türlü şartlara göre maçların yapılması planlanan sahanın 3. Ligdeki İskenderunspor FK’nın da antrenman ve maç oynayacağı duruma getirildi.

 

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Gündel yapılan çalışmalar son aşamaya geldiğini belirterek “UEFA onaylı bir çim sahamız oldu İskenderun’a uzun süre hizmet edecek. Çok kaliteli bir saha yaptırdık. Aynı zamanda ışıklandırma sistemi led oldu. Gece burada gündüz gibi maçlarımızı yapacağız. 72 adet led prodüktör taktırdık bütün tesisimizin etrafına. Kulübelerimiz yenilendi, sahamızın etrafındaki demir aksamlar yenilendi, boyandı. Aynı zamanda sporcularımızın soyunma odaları, idari odalarımızın hepsi standartlara uygun bir şeklinde yapıldı. İnşallah pandemiden sonra sporcularımız çok iyi bir şekilde buradan faydalanacaklar” diye konuştu.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, yan, saha, UEFA, Standartlarında, yapıldı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı