Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 17:13
 
İskenderun'un kaybı 20 milyon TL!
Hizmet verdikleri ile resmi kayıtlardaki nüfus arasındaki farka dikkat çekerek İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ilçenin yılbaşı itibariyle bin 645 kişi eksikliği yüzünden 20 milyon kaybının bulunduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
  İskenderun'un kaybı 20 milyon TL!

Kaymakam İskender Yönden, Belediye başkan yardımcılarının katıldığı Basınla buluşma toplantısında konuşan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yıllarca dillendirildiği gibi 300-400 bin gibi bir nüfusun söz konusu olmadığını belirterek “İskenderun nüfusu 248 bin 355, keşke 250 bin olabilse! 250 bini geçtiğimiz an İskenderun ilçe statüsü değişiyor, aldığı katkı ve her şey değişiyor. Ama ben inanıyorum ki, 250 binin çok üzerindeyiz” dedi.

KAYDINIZI İSKENDERUN’A YAPTIRIN

Kaymakamımdan da özellikle rica ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, “Dedim ki İskenderun’da görev yapan tüm kamu görevlileri, artı İskenderun’un imkânlarını nimetlerini kullanan her hemşherimiz lütfen, buradan çağrıda bulunuyorum, hatta kampanya başlatacağım; ikametgâhıyla her kişi İskenderun’a kayıt olsun. Bu öğrencilerimiz de dahil olmak üzere üniversitede, Karaağaç’ta oturuyorsa Arsuz’a kayıt olsun. Bizim sınırlarımız içerisinde ise İskenderun’a kayıt olsunlar. Bu çok önemli bir şey; Biz eğer 250 bir rakamını yakalamış olsaydık yılbaşı itibariyle İskenderun’un İller bankasından alacağı katkı, yaklaşık 20 milyon artacağını söylediler bana ve her türlü statüsü değişiyor” diye konuştu.

8-9 BİN DOĞUM VAR YİNE RAKAMLAR DEĞİŞMİYOR!

İskenderun’daki doğumların yıllık 8-9 bin civarında olduğunu öğrendiğine vurgu yapan Başkan Tosyalı “Cenazeyi de öğrendik kaç kişi, bu rakama baktığında tutması lazım. Nerede bu adamlar? Bakıyorsun kimi Arsuz’dan gelmiş, kimisi Kırıkhan’dan gelmiş. Kaymakamdan öğrendim 6 bine yakın kamu görevlisi varmış ve bu arkadaşlarımız İskenderun’da görev yapıyorsa, kaydını buraya yaptırsın rica ediyorum. Öğrenciler 4-5 yıl kalıyor. Her türlü zahmetini biz çekiyoruz, hizmetini biz veriyoruz ama onun adına almamız gereken alamıyoruz. Biz buradan alınan paralarla hizmet yapıyoruz” şeklinde konuştu.        

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , İskenderun'un, kaybı, 20, milyon, TL!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı