Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 16:26
 
İskenderun’un il yapılması için en uygun dönem
İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç Mahalle Muhtarlarıyla birlikte ziyaret ettiği Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’dan İskenderun’un il yapılması için harekete geçmesini istedi.
Yaşam Haberi
İskenderun’un il yapılması için en uygun dönem

Mahalle muhtarlarıyla Başkanlık makamında ağırlanan İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç kent nüfusunun 250 binin üzerine çıkması noktasında belediyenin başlattığı "İkametimi Taşıyorum, Çünkü İskenderun'da Yaşıyorum" kampanyasını desteklerini Başkan Tosyalı’ya iletti. Muhtarlar Derneği Başkanı Kekeç, kampanya ile ilgili muhtarlar olarak çalışmalar yapmaya başladıklarını belirterek “Bize ne düşüyorsa, bunu yamaya hazırız, kampanyanın yanındayız” dedi.

İL OLMAYA EN YAKIN DÖNEMDEYİZ

İskenderun muhtarları olarak sadece bu kampanya ile yetinmediklerinin de altını çizen Başkan Kekeç, “İskenderunlular olarak bizim çok şanslı dönemde olduğumuzu düşünüyorum. Öncelikle sizin belediye başkanı olmanız, vekillerimizin, aynı zamanda sizin sayın cumhurbaşkanımıza çok yakın olması sebebiyle bizim İskenderun’u il yapmamamız için hiçbir neden olmadığını düşünüyoruz. Sizin ve bizim için bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bütün muhtar arkadaşlarımız da tahmin ediyorum buna katılıyordur. Bununla alakalı bize ne düşüyorsa, nasıl bir kampanya yapılması gerekiyorsa, biz gece gündüz emrinizdeyiz” diye konuştu.  

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı da başlattıkları kampanyaya toplumun tüm kesimlerinin ilgi gösterdiğini ve destek verdiğini ifade ederek “Siyasi partiler, STK’lar destek veriyor ama işin esas rolün başındaki kişiler sizlersiniz. Belediyeler gelirlerini şehirde yaşayan kişi sayısına göre alır. Onun için biz, mevcut nüfusumuzun çok daha üzerinde İskenderun’da yaşayan olduğunu düşünüyoruz, tahmin ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’un, il, yapılması, için, en, uygun, dönem,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı