ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 11:15
 
“İskenderun’un il olma zamanı geldi!”
Özçelik-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bir basın açıklaması yaparak İskenderun’un il olması konusunda atılacak tüm adımlara tam destek vereceklerini söyledi.
Siyaset Haberi
“İskenderun’un il olma zamanı geldi!”

İskenderun’un il olma zamanı geldiğini, zamanın birlik zamanı olduğunu vurgulayan Özçelik-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, tüm Kamu kurum ve kuruluşlarının, Sivil toplum örgütlerinin, ortak deklarasyon yayınlayarak tavırlarını ortaya koymalarını istedi.

Son zamanlarda İskenderun’un il olması yolunda atılan tüm adımlara ve açıklamalara Özçelik-İş Sendikası olarak tam destek verdiklerinin altını çizen Güngör “250 bin nüfusu geçen ilçemiz Türkiye’de birçok il den daha fazla nüfusa sahiptir. Bununla beraber, sanayi yatırımları, liman Sektörü, çeşitlenmiş ürün yelpazesiyle ülke ekonomisinin can damarı ve gözbebeği konumundadır” dedi.

Güngör İskenderun’un Türkiye ekonomisine katma değer üreten, ihracat rakamlarıyla gurur duydukları fabrikaları ve limanlarıyla bir sanayii şehri olmanın yanında narenciye bahçeleri ve verimli toprakları ile de bir tarım kenti konumunda olduğunu ifade etti.

Güngör şunları kaydetti: “İskenderun Belediye Meclisi’nde tüm siyasi partilerin ortak irade ile aldığı kararla, sorunların yerinde ve zamanında çözümü, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi, bürokratik engellerin kaldırılması ve milli gelirden daha fazla yararlanabilmesi için İl olma konusunda başlatılan bu harekete sivil toplum kuruluşlarının, sanayi ve esnaf odalarının katkı sunmalarını bekliyoruz. Biz de bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Özçelik-İş Sendikası olarak, diyoruz ki; Uzun süredir özlemle beklediğimiz il statüsüne kavuşma hakkımızın yerinde bir karar olduğuna inanıyor ve bu hakkın verilmesini devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Zaman ayrışma zamanı değil, birlik olma zamanıdır.”


 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İskenderun’un, il, olma, zamanı, geldi!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı