ugur okullari - destop
Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:18
 
İskenderun’un gurur gününde renkli kortej…
Türk Askerinin 5 Temmuz 1938 tarihinde Albay Şükrü Kanadlı komutasında Hatay’a İskenderun’dan girişinin 82. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan renkli kortej ilgi gördü.
Yaşam Haberi
İskenderun’un gurur gününde renkli kortej…

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Emniyet müdürü Nevzat Güneş, Daire müdürleri, STK’lar ile vatandaşlar katıldı.

Kortej yürüyüşü için Off Ruad araçlar, motosikletler, bisiklet kulüpleri, atlı spor kulübü, patenciler, gençlik merkezi, vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş Atatürk Anıt alanında toplandı. Kaymakam Yönden ile Belediye Başkanı Tosyalı burada gökyüzüne güvercin bırak ve birlikte bindikleri aracın hareket etmesiyle şehir turu başladı. Kentin caddelerini siren ve korna eşliğinde turlayan kortejde atlılar, motosikletliler, arazi araçları, bisikletliler birbirinden renkli görüntüler verdi. Bu coşkuya cadde ve sokaklarda balkonlara çıkan vatandaşlar da ellerinde bayraklarla alkışlayarak destek verdiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’un, gurur, gününde, renkli, kortej…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı