ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 12:08
 
İskenderun’un futbol potansiyeli heykelleştiriliyor
Türkiye’nin dört bir yanına insan ve hayvan figürleri heykelleri yapan kentin başarılı sanatçılarından Meral Aran Kayıs İskenderun'dan yetişen futbolcuları simgeleyecek bir heykel yapıyor.
Kültür Haberi
İskenderun’un futbol potansiyeli heykelleştiriliyor

Uzun yıllardır güzel sanatlarla uğraşan, yapıtları birçok belediyenin park bahçelerinde abideleşen, sanatçı Meral Aran Kayıs, yaşadığı kente kitap okuyan kadın, ağ çeken balıkçı, ayakkabı tamircisinden sonra şimdi de İskenderun’un futbol potansiyelini heykelleştiriyor.

 

Yurt genelinde sayısız eserler kazandıran sanatçı Meral Aran Kaysı’ın yaptığı heykelleri kentlerde insanların birebir erişebileceği, dokunabileceği özelliğiyle de halkın sanatla temasına da önemli katkı sunmasıyla dikkat çekiyor.

 

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talebi üzerine şehrin futbol potansiyelini anlatan futbolcu figürü hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden sanatçı Meral Aran Kayıs “Kendi atölyemizde iki genç heykeltıraş arkadaşımızla birlikte çalışmalara başladık. Belediye Başkanımız İskenderun’un spor konusundaki değerlerini tanıtmak istediğini, bu yönde bir çalışma talep etti. Futbolcu heykelimizin çamur aşaması sürüyor. Yaklaşık 30 gün sürecek bu çalışmada bana heykeltıraş Emrah Ateşli ve Melek Merve Tokuyan da destek veriyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’un, futbol, potansiyeli, heykelleştiriliyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı