ugur okullari - destop


Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 18:31
 
“İskenderun’un en ölümcül sorunu çözün!”
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin İskenderun’un en ölümcül sorunu haline gelen ağır tonajlı araçların yaşadığı kazalarla ilgili TBMM’ye soru önergesi verdiğini belirterek karayollarını da göreve davet etiğini söyledi.
Siyaset Haberi
“İskenderun’un en ölümcül sorunu çözün!”

Cumhuriyet Halk partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun’un kaderi haline getirilen fireni patlayan ağır tonajlı kamyon kazalarıyla ilgili sorunun karayolları genel müdürlüğü ve hükümet tarafından acilen çözülmesini istedi.

CHP’li Şahin, bugüne kadar birçok kazalar meydana geldiğini ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ve yaralandığını milyarlarca maddi hasarlar oluştuğunu vurgulayarak “Ancak hala hiçbir yetkili çıkıp da işini yapmaya yanaşmadı. Son yaşanan kazadan sonra özellikle sosyal medyada Büyükşehir Belediyesinin görevini yerine getirmediği tartışmaları oluştu. Ben de Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştüm, tüm detayları ve bilgileri aldım. Ancak Hatay Ulaşım ve koordinasyon Merkezi tarafından birçok kez tedbirler alınmasına, karayollarına yazılar yazılmasına rağmen bir çalışma yapılmamıştır” diye konuştu.

Karayolları Genel müdürlüğüne bir kez daha çağrı yapan CHP’li Şahin “Birçok insanın hayatlarını kaybetmesine göz yummayın. Buraya acilen ne yapılması gerekiyorsa lütfen onu yapın” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İskenderun’un, en, ölümcül, sorunu, çözün!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı