ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 11:50
 
İskenderun Sokak müziğiyle şenlenecek…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde müzisyenlerin birlikte organize ettiği ‘sokakta Müzik’ festivali çerçevesinde 6 farklı noktasında yapılacak müziklerle kent şenlenecek.
Magazin Haberi
İskenderun Sokak müziğiyle şenlenecek…

Dünyanın birçok şehrinde, Türkiye’de de büyük kentlerde sokak müziği kültürü İskenderun’da da müzisyenlerin ‘sokak müziği’ organizasyonuyla yaygınlaştırılacak.

Belediyenin de destekleriyle şehir genelinde müzisyenlik yapan müzisyenler Belediye Musiki Derneğinde bir araya gelerek ‘sokak müziği’ festivali adı altında yapılacak organizasyonla bu kültür İskenderun’a taşınacak.

İskenderun Kent Orkestrası müzisyenlerinden Ethem Yavuz ve arkadaşları musiki cemiyetinde bir araya gelerek ilçe genelinde 6 noktada yapılacak olan sokak müziği için yer belirledi.

Müzisyen Ethem Yavuz, Belediye Musiki Cemiyeti ve belediyesinin destekleriyle bundan sonra şehrin belirli noktalarında sokak müziğini yapmak için karar aldıklarını ifade ederek “İskenderun’da 6 nokta seçtik buralarda öğleden sonra saat 14.00’den 22.00’ye kadar müzik yapacağız.  Yerler dönüşümlü olacak. Havuzlu çarşı, (Doktorlar) Kanatlı Caddesi, Cafelerin olduğu cadde, Anıt alanı ve eski down sendromular cafe ile Park Forbes karşısı. Bu 6 noktada müzik yapacağız” dedi.  

Yavuz, özellikle müzikle uğraşan müzisyen arkadaşlarının bundan sonra hem sokakta müzik yapacaklarını, hem de kendine gelir elde edecek bir imkan yaratmış olacaklarını vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Sokak, müziğiyle, şenlenecek…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı