Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 14:42
 
İskenderun sahilinde coronavirüs sessizliği...
Dünyayı saran coronavürüs covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan pandemi tedbirleri sokağa çıkma kısıtlanması şehri sessizliğe büründürürken, gezilmesi yasaklanan sahil de sokak hayvanlarına kaldı.
Yaşam Haberi
İskenderun sahilinde coronavirüs sessizliği...

Türkiye’de 11 Mart tarihinden itibaren coronavirüs vakalarından ölümlerin başlamasıyla birlikte yurt genelinde pandemi tedbirleri arttırılarak önce 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı, bir süre sonra da 60 yaş ve 20 yaş aldı yasağı getirildi. Kısıtlamanın dışında kalan vatandaşların da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları uyarıları yapıldı. Hatay’ın İskenderun ilçesinde de pandemi tedbirlerine büyük ölçüde uyulması, spor yapılan, gezilen sahildeki parkları sessizliğe büründürdü.

İskenderun’da pandemi tedbirleri kent sokakları kadar, Türkiye’nin en güzel sahil kordonlarından biri olan yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüş, yolları, parkları boşalttı. Normal günlerde gerek kent halkı, gerekse kent dışından gelen vatandaşların yürüdüğü, kalabalık yoğunluk oluşturduğu, balık tutanlardan, sağlıklı yaşam sporu yapanlara kadar çok çeşitli aktivitelerin yaşandığı Sahil coronavürüs nedeniyle yerini sessizliğe ve sokak hayvanlarına bıraktı.

İnsansız sahil kordonu boyunca park, kedilere sokak köpeklerine ve az sayıda kargalar ile diğer kuşlara ev sahipliği yapıyor. Hayvanlar çimlerin üzerinde özgürce bir birleriyle oynayıp yada sereserpe dinlendikleri gözleniyor.  İskenderun sahilinde parklar, yürüyüş alanları, sosyal tesisler ve yaşam alanlarının tamamı boş ve sessiz. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, sahilinde, coronavirüs, sessizliği...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı