ugur okullari - destop
Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:47
 
İskenderun Öğretmenevi İnşaatına İmza
Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle bir süre önce yıkılan İskenderun Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, imzalanan protokolle yeniden inşa ediliyor.
- Haberi
İskenderun Öğretmenevi İnşaatına İmza

İskenderun Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun yeniden inşa edilmesi için İskenderun Valilik Çalışma Ofisi’nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Rahmi Doğan ve hayırsever iş insanı Ersin Şahin’in yanı sıra Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu hazır bulundu.

       

Protokol imza töreninde konuşan Vali Doğan, ülkenin geleceği olan çocukların ve gençlerin kendileri  için çok değerli olduğuna işaret ederek “Onların da vatanına milletine hayırlı birer birey olabilmeleri hiç kuşkusuz ki alacakları eğitimden geçmektedir. Bizler gençlerimizin kaliteli eğitim alabilmeleri adına çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

Devlet olarak kendilerinin yaptığı çalışmalar dışında hayırsever iş insanlarımız da destek çıktığını ifade eden Vali Doğan “Yaptığı hayırlarla Ersin Bey’i artık yakinen tanıyoruz. Çünkü bizim görevde bulunduğumuz süre içerisinde daha önce de birkaç protokol imzaladık kendileriyle. Sağ olsun hayır işlerinde bizlere sürekli destek sağlıyor. Bugün de İskenderun için 60 yataklı bir öğretmenevi protokolü imzalayacağız ve yapımı tamamlandıktan sonra da Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredeceğiz Ben kendisine ve ailesine Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına şükranlarımı sünüyorum, Allah hayır hasenatlarını kabul etsin” diye konuştu.

 

 Hatay Valisi Doğan, Ersin Bey’in bu ilk yardımı olmadığına değinerek “Ersin Bey daha önceden de annesi ve babası adına yaptığı okullar var. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Emniyet Müdürlüğümüze de araç bağışında bulundular. Bu desteğinizden ötürü de şükranlarımı sunuyorum. Hayır hasenat işleri önemli, bu okullardan yetişen öğrencilerin vatana milletine hayırlı olması için de dualarımızı esirgemiyoruz ki yine Ersin Bey’in yaptığı okuldan mezun olan Süleyman Doran kardeşimiz matematik, fen, biyoloji sorularının tamamını doğru yaparak Hatay birincisi oldu. Dolayısıyla yaptığımız okulların öğrencilere ne kadar faydalı olduğunu da bu vesileyle görmüş olduk. Bu projenin İskenderun’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Öğretmenevi, İnşaatına, İmza,
Yorumlar
Haber Yazılımı